• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Аустенітна нержавіюча сталь

Аустенітна нержавіюча сталь

Постачальник – компанія АвекГлоб – пропонує за доступними цінами від виробника аустенітні нержавіючі сталі в широкому асортименті марок та профілів. Гарантується своєчасна доставка металопродукції на будь-яку адресу, вказану споживачем/

Технічна характеристика

Аустенітні сталі являють собою немагнітні нержавіючі сталі, які містять підвищену відсоткову кількість хрому та нікелю при низькому вмісті вуглецю. Відомі своєю пластичністю та стійкістю проти корозії, аустенітні сталі є широко використовуваними сортами нержавіючої сталі.

Мікроструктура таких сталей містить гранецентровані кубічні грати, які мають один атом на кожному куті куба і один — посередині кожної грані.

Ця структура зерна утворюється при додаванні щонайменше 8…10% нікелю у вихідний сплав.

Аустенітні нержавіючі сталі не піддаються термічній обробці. Тим не менш, вони можуть працювати при кріогенних температурах, якщо підвищити твердість, міцність та стійкість до знакозмінних навантажень. Відпал таких сталей з наступним загартуванням або швидким охолодженням відновлює вихідний стан сплаву, а повторне охолодження практично відновлює пластичність, яка частково втрачається в процесі деформаційного зміцнення.

Актуальність застосування

Аустенітні нержавіючі сталі використовуються в:

-автомобільній обробці та виробництві автозапчяастей;

-кухонному посуді;

-Обладнанні для виробництва продуктів харчування та напоїв.

Специфічні галузі застосування аустенітних сталей — виробництво озброєнь, труб і резервуарів для хімічно агресивних середовищ, медична та фармацевтична техніка, кріогенне та харчове машинобудування, сантехнічне обладнання, деталі печей та нагрівальних пристроїв, побутова техніка та ін. Досить широко аустенітні нержавіючі сталі та архітектурі.

Хімічний склад

Аустенітні сталі на основі нікелю зазвичай містять 18 відсотків хрому та 8 відсотків нікелю. Це достатньо, щоб повністю перетворити весь ферит на аустеніт. Для поліпшення корозійної стійкості аустенітні сталі додають молібден. У складі аустенітних сталей є також зв'язаний азот, який сприяє утворенню високоміцних нітридів, але одночасно підвищує пористість. Для нейтралізації наслідків таких газових включень до складу нержавіючих аустенітних сталей вводять марганець.

Фізико-механічні властивості

Аустенітні сталі не є магнітними у відпаленому стані, хоча при холодному пластичному деформуванні вони можуть ставати злегка магнітними. Вони мають гарну зварюваність, а також відмінну ударну в'язкість, особливо при низьких або кріогенних температурах. Аустенітні марки сталей відрізняються низькою межею плинності за відносно високої міцності на розрив.

Технологічні особливості та сортамент

Металургійне виробництво аустенітних сталей дорожче, ніж аналогічних сталей феритного класу, проте вони, як правило, більш довговічні та стійкі до корозії.

Виробники різних видів прокату аустенітних нержавіючих сталей постачають свою продукцію у широкому асортименті марок та розмірів поперечного перерізу.

Постачальник – компанія АвекГлоб – пропонує придбати нержавіючі сталі аустенітного класу за цінами, що формуються на основі європейських та світових стандартів виробництва. Купити вказану продукцію можна оптом та в роздріб. Для постійних клієнтів діє гнучка система знижок.