• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Вироби із молібдену

Вироби із молібдену

Загальна характеристика

Молібден - це 42 елемент періодичної системи (хімічний символ Mo). Атомна маса = 95,94, t° плавлення +2620°C, щільність 10,23 г/см³. t° кипіння +4800°C. Це важкий метал із сріблясто-білим відтінком. При кімнатній температурі на повітрі мало окислюється, до температури плавлення з воднем практично не взаємодіє, проте при нагріванні понад 400 ° C легко окислюється в повітряному середовищі. Молібден при термічній обробці не зміцнюється, але зміцнюється шляхом напівгарячої наклепу, а необхідні механічні властивості виробів досягаються деформацією або відпалом. Він є одним з тих елементів, які одночасно не тільки зміцнюють сплав, але також одночасно підвищують стійкість до корозії. У Японії ще з ХІ століття молібден почав використовуватися у виробництві холодної зброї.

Фізичні якості
Температура, при якій отримані дані характеристики t°С 20°С
Коефіцієнт лінійного температурного розширення α [1/°С] 4,9x10 -6
Щільність [г/см 3 ] 10,2
Температура плавлення t°С 2620°С
Питома теплоємність при 20 °C [кДж/(кг·град)] 0,256
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 142
Питома електрична опір R Омxмм 2 0,054

Хімічні властивості

Молібден реагує з соляною, сірчаною кислотами лише при 80-100°C. Азотна кислота, царська горілка розчиняють його лише за 100 °C. У холодних лужних розчинах він стійкий, але в гарячих розчинах лугів — повільно руйнується. Домішки вуглецю, кисню, кремнію, алюмінію, азоту, заліза, сірки, кальцію, фосфору, які у технічному молібдені, значно змінюють його властивості. Основна частина цих домішок робить молібден тендітнішим. Найбільш шкідливою з усіх домішок є кисень. Якщо він міститься в обсязі 0,0008-0,004%, то легкоплавкі оксиди можуть призвести до різкого підвищення крихкості матеріалу, унеможливлює пластичну деформацію, особливо при одночасному присутності вуглецю з азотом. При збільшенні відсоткової частки кисню більше 0,015% молібден не обробляється тиском через крихкість.

Застосування

Молібден затребуваний у техніці як тугоплавкого металу, який зберігає до 2000 °C свою міцність. Для легування жароміцних сталей витрачається близько ¾ всього видобутого молібдену. Він значно покращує якості сплавів, підвищує жаростійкість, усуває крихкість. Сплави такого типу служать основою корозійностійких конструкційних конструкційних матеріалів реактивних двигунів, а також ядерних котлів. Молібденовий дріт широко застосовується в електроламповій, радіотехнічній галузі, йде виготовлення пружин катодів, анодів, сітки. Молібденовий дріт (стрічка) призначений для введення в лампи електроструму. У молібдену коефіцієнт теплового розширення практично однаковий зі склом, тому його застосовують для впаяних електричних контактів. Він є незамінним для електродів скляних ванн при виготовленні оптичного скла, деталей високотемпературних печей. Сполуки з молібдену -сульфіди, молібдати, оксиди стали сьогодні незамінним компонентом глазур і пігменти барвників, каталізаторами хімічних реакцій. Молібден використовується у складі деяких мікродобрив. MoF 6 використовується для нанесення на різні поверхні металевого молібдену.

Форсунки та сопла з молібдену
Тип Хімічний склад, у відсотках Властивості
Домішки Mo Кожна домішка Твердість, HB Щільність, г/см3
МЧ ≤ 0.07 ≥ 99.93 ≤ 0.01 ≥ 110 9.4

Молибденові прошивні оправки застосовуються для пробивання сталевих та нержавіючих безшовних труб, свердління спеціальних сталей.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ "Авек Глобал" - найширший асортимент виробів з рідкісних і тугоплавких металів. Ми пропонуємо якісний товар за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання та допомогти при виборі необхідних матеріалів, на першу вимогу нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість та терміни доставки. Ціни залежать від обсягу постачання та додаткових умов. За оптових замовлень надаються знижки. Купуючи продукцію компанії "Авек Глобал", Ви знайдете гідного партнера.