• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Дріт, коло, пруток 08х17т - 1.4520 - aisi 430Ti

Дріт, коло, пруток 08х17т - 1.4520 - aisi 430Ti

AISI 430 Ti

Феритна безнікелева нержавіюча стабілізована титаном сталь AISI 430 Ti загального застосування має збалансований хімічний склад; високою корозійною стійкістю, окалиностійкістю при температурі до 850 ° C стійкістю до міжкристалітної корозії. Ця сталь класифікується як жаростійка.

Хімічний склад AISI 430 Ti, у відсотках.

Склад % P Ti Ni Mn Si C Al N V Cr S Mo Fe W Cu
430Ti <0,040 <0,75 <0,75 <1,0 <1,0 <0,10 16,0 - 19,5 <0,030 Основа

Присутність у сталі алюмінію і титану, у поєднанні з низьким вмістом вуглецю, надає сталі високі пластичні та міцнісні властивості, які можна порівняти з марками нікелю (304), а також визначає при нагріванні і зварюванні більш високу стабільність структури. Ця сталь поєднує в собі високі характеристики міцності і хорошу пластичну деформованість. Стабілізація структури титаном і низька концентрація в сталі вуглецю забезпечують їй відсутність схильності зварних сполук до процесів міжкристалітної корозії (активне карбідоутворення починається тільки при температурі більше 1000 ° С), до того ж забезпечує їй відмінну зварюваність. Сталь нечутлива до міжкристалітного корозійного руйнування в температурному діапазоні 500-800 °С, і набагато менше чутлива під навантаженням до розтріскування хлориду.

Характеристика марки AISI 430 Ti

Марка сталі AISI 430 Ti позиціонується за хімічним складом як аналог вітчизняної марки сталі 12Х17. Але, низька концентрація в сталі вуглецю обумовлює відсутність необхідності її додаткової стабілізації титаном, тому що реальний склад вуглецю на рівні 0,020-0,035% забезпечує при підвищених температурах відсутність схильності до міжкристалітної корозії (інтенсивне карбідоутворення починається при температурі вище 100 А забезпечується її відмінна зварюваність. У зв'язку з цим, дана марка сталі за своїми експлуатаційними характеристиками є покращеним аналогом 08Х17Т, яка рекомендована як замінник сталей 12Х18Н10Т, 12Х18Н9Т за ГОСТ 5632–72. . Корозійна загальна стійкість сталі у багатьох середовищах відповідає стійкості аустенітної сталі марки 12Х18Н10Т. На відміну від нікельвмісних аустенітних сталей типу 18Cr-10Ni, хромисті низьковуглецеві феритні сталі мають стійкість в сірковмісних різних середовищах. У зв'язку з цим, вироби із сталі марки AISI 430 Ti (дротяні сітки тощо ) можуть використовуватися в системах перекачування нафти, газу, чистих нафтопродуктів, різних вуглеводнів, в технологічних установках нафтопереробки та газопереробки. При застосуванні тієї будь-якої стали переважно індивідуальні тести з корозійної стійкості, що визначається температурою, навантаженням, контактом з іншими матеріалами, ступенем контакту безпосередньо з технологічними середовищами, тривалістю безперервної роботи, агресивним впливом дезінфікуючих та/або миючих розчинів, абразивним впливом продуктів та іншими специфічними.

Сталь 430 Ti має додаткові переваги, що відрізняє її від нікельсодержащих аустенітних марок - це нечутливість до міжкристалітного корозійного руйнування в діапазоні температур 500-800°C, а також має значно меншу чутливість до хлоридного розтріскування. Через низький коефіцієнт термічного розширення застосування цієї сталі оптимально для виробів, які зазнають перепадів температур, а її висока теплопровідність визначає переваги застосування в системах теплообміну. Маючи відносно низьку теплову інерцію (питома теплоємність), сталь AISI 430 Ti при найменших енерговитратах здатна швидше прогріватися і охолоджуватися, що дає можливість уникнути інерційного можливого перегріву.

Характеристика стали AISI 430

Марка AISI Теплопровідність при 20 °C, (Вт/м •К) Середній коефіцієнт термічного розширення (106 °С-1). Магнітні якості Теплоємність питома (Дж/г •К) при 20 °С Опір хлоридному корозійному розтріскуванню, в МПа
430 Ti 25 10 Так (феромагнетик) 0,44 350

Сфера застосування

Сталь AISI 430 Ti широко застосовується в таких галузях промисловості, як:

-автомобілебудування;

-Виробництво столів, мийок, частин пральних машин, кухонного начиння, сервірувального інструменту, зливів, піддонів і барабанів для посудомийних машин і т. д .;

-Архітектура та дизайн;

-цивільне машинобудування;

-харчова промисловість;

-Обладнання для теплообмінників;

-Виробництво внутрішньої та зовнішньої фурнітури;

Використання економно-легованих безнікелевих нержавіючих сталей (тобто аналогів 430) у харчовій та переробній галузі промисловості регламентується стандартами та іншими нормативними документами. Головний ГОСТ 5632 "нержавійки", також регламентує застосування феритних хромистих марок сталей 08Х17Т і 12Х17 в якості замінників хромонікелевих аустенітних сталей за типом 12Х18Н10Т і 12Х18Н9Т, в т. ч. і для обладнання харчової та промисловості і харчової промисловості.

Сталь AISI 430 Ti може використовуватися у виробництві технологічного обладнання, яке застосовується на різних етапах у харчовому виробництві (гігієнічна обробка або миття сировини, обладнання та продуктів, поділ та сортування продукції, подрібнення, змішування, розфасовка та упаковка, теплова обробка, транспортування тощо). п. ). На підставі численних довідкових літературних даних, феритні сталі такі як AISI 430 Ti можуть застосовуватися у виробництві апаратів і деталей машин для виноробної промисловості. Сталі цього дозволені до застосування у безпосередніх контактах з вином, суслом, коньячним спиртом, і навіть продуктами переробки виноробних відходів тощо. буд. допускається застосування цих сталей (08Х17Т) для виробництва устаткування, застосовуваного у молочної та м'ясної промисловості при температурах 30-140 °C і т.д.

Оскільки хромисті сталі мають низький коефіцієнт термічного розширення і підвищену теплопровідність порівняно з аустенітними сталевими нікель, то це визначає їх перевагу в застосуванні (в т.ч. трубний прокат) в теплообмінних конструкціях таких, як охолоджувальні градильні і т. д. Низький коефіцієнт термічного розширення забезпечує найбільш надійне фітингове кріплення та прискорений теплообмін у системі охолодження харчових резервуарів (система з охолодженням водою, гліколем та іншими охолоджувальними середовищами). Трубопроводи та зварні конструкції з хромистих сталей змінюють розміри при коливанні температури значно менше, що забезпечує зниження втомних руйнівних навантажень при перепаді температури, запобігаючи можливим витокам з різних гідравлічних з'єднань.

Усі стали цієї серії (400), у т.ч. та AISI 430 Ti можуть бути не тільки застосовані як замінники містять нікель марок, а значно перевершуючи їх за деякими властивостями, бути незамінними у виробництві обладнання харчової промисловості. AISI 430 Ti повністю відповідає санітарно-епідеміологічним державним нормативам та правилам і є дуже перспективною у застосуванні при виробництві обладнання для різних галузей переробної та харчової промисловості: м'ясної, олійно-жирової, хлібопекарської, спиртової, пивобезалкогольної, кондитерської, лікеро-горілчаної та інших. Висока корозійна стійкість сталі AISI 430 Ti характеризується зменшеним у складі вуглецю та високим вмістом хрому (від 16 до 18%).

Ця сталь відмінно себе зарекомендувала як стійкий матеріал у газових середовищах, які утворюються в процесі спалювання різного палива. AISI 430 Ti застосовується у виробництві труб і корпусів систем рециркуляції, нейтралізації, вихлопу та уловлювання відпрацьованих газів. Складні високотемпературні каталітичні окислювально-відновні реакції та агресивні газові середовища визначають неодмінне застосування корозійно-стійкої економно-легованої сталі AISI 430 Ti у вигляді конструкційного матеріалу у виробництві вихлопних систем, пічного та іншого супутнього обладнання (димоходи, витяжні короби) і т.д. Такі середовища можуть містити продукти неповного згоряння (вуглеводні, оксид вуглецю, оксиди азоту, сірководень, двоокис сірки тощо ) і повного згоряння (водяна пара, двоокис вуглецю, азот і т. д. ).

Тимчасовий опір при високих температурах:

Межа міцності, МПа 145 250 430 450
Температура, °C 600 500 400 300

Термообробка

Сталь марки AISI 430 Ti не зміцнюється при термічній обробці і має хорошу стійкість до утворення окалини, зберігаючи свої корисні механічні експлуатаційні властивості до високих температур. При роботі до температури 850 °C сталь AISI 430 Ti позиціонується як жаростійка, проте реальна температура експлуатації залежить від умов довкілля.

Зварювання

AISI 430 Ti відмінно зварюється всіма відомими методами за умови вжиття післязварювальних заходів пасивації, протруювання/очищення, не втрачаючи корозійних властивостей у місцях зварювання. Для оптимального використання дугового зварювання в інертних газах необхідно дотримуватися мінімальних енерговитрат при зварюванні шва. Рекомендовано зварювання «зверху» (тобто, якщо поверхня, що зварюється, розташовується нижче зварювального інструменту). У вигляді присадочного матеріалу можна застосовувати аустенітний дріт Cв-07Х25Н13, 309L, Св-08Х25Н13БТЮ і т. д. також можна застосовувати електроди або присадкові дроти з основою хромистої феритної сталі AISI 430 Ti. Для забезпечення гарантованої адекватної корозійної стійкості необхідно видалити окалину, а також кольору втечі методом травлення або механічною обробкою за допомогою щіток з нержавіючої сталі і пропасувати за допомогою холодного розчину (10-20%) азотної кислоти. Далі необхідне ретельне промивання в холодній воді та сушіння.

Купити за вигідною ціною

Запити споживачів повністю задовольняються виробами, що випускаються із сталі AISI 430 Ti компанією ТОВ «Авек Глобал». Популярність даного типу виробів обумовлюється високою якістю продукції, величезною різноманітністю та реальною вартістю. Будь-яка вироблена нами продукція проходить абсолютний контроль за всім технологічним процесом, що забезпечує абсолютну гарантію високої якості нашої металопродукції. Сучасні технологічні можливості на будь-якому етапі виробництва забезпечують можливість здійснювати індивідуальні замовлення у разі відсутності необхідного виду виробу в базовому виконанні, або при необхідності в будь-якому іншому варіанті. Компанія ТОВ «Авек Глобал» завжди готова виготовити якісну металопродукцію нестандартних варіантів на індивідуальне замовлення.