• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Вольфрамовий пруток

Вольфрамовий пруток

Хімічна стійкість

Вольфрам хімічно стійкий метал. Не реагує на присутність вологи, концентровані розчини лугів та кислот. До 400 ° C - на кисень, царську горілку. До 600 ° C - на хлороводень, водень, до 700 ° C - на аміак, до 800 ° C - на чадний газ, азот, киплячу ртуть. Він вступає в реакції із сумішшю азотної та фтористоводневої кислот, сумішшю перекису водню з аміаком - при t° червоного гартування, а з сірководнем і хлором - близько 250 °C, з киплячою сіркою, гарячою царською горілкою, азотною кислотою, розплавами нітриту, хлорату калію і нітрату, діоксиду свинцю, нітриту натрію, брому, йоду, фтору. Карбід WC отримують реакцією з вуглецем при 1400 °C, а оксид WO 2 шляхом взаємодії з діоксидом сірки, водяною парою (при t° червоного гартування) або оксидами Mg, Th, Al, вуглекислим газом (t° 1200 °C і вище) .

Переваги

Виняткова жаростійкість (t° пл. вольфраму становить +3422°C), високий опір температурної повзучості, високий модуль пружності, мінімальний коефіцієнт температурного розширення порівняно з іншими металами, стійкість до агресивних реагентів та корозійна стійкість, міцність, довговічність та надійність. Багато стали після витримки за температури червоного гартування втрачають твердість, але вольфрамові — ні. Таку якість називають червоностійкістю. Легована вольфрамом інструментальна сталь, уможливлює найінтенсивнішу металообробку зі швидкістю, десятків метрів за секунду. Цей метал завдяки тугоплавкості є основою найміцніших і жаростійких сплавів. Більш високою температурою плавлення серед усіх простих речовин має лише вуглець.

Фізичні якості
Температура, при якій отримані дані характеристики t°С 20°С
Коефіцієнт лінійного температурного розширення α [1/Град] 43x10 -6
Щільність сплаву [г/см 3 ] 19,3
Тимчасовий опір при розтягуванні кг/мм 2 35
Питома теплоємність при 20 °C [кДж/(кг·град)] 0,134
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 300,173
Питома електрична опір R Омxмм 2 0,054

Недоліки

До недоліків відноситься складність отримання вольфраму в чистому вигляді, велика питома вага та ламкість за низької температури. Вольфрамовий пруток недостатньо пластичний при звичайних температурах, через свої виняткові властивості піддається обробці (прокатці, волочению і ковці) тільки при значному нагріванні.

Виготовлення

Пруток є найбільш затребуваною продукцією зі стандартним розміром поперечного перерізу. Складність виготовлення вольфрамового прутка пов'язана з невисокою технологічною пластичністю вольфраму при нормальних температурах. При розігріві його пластичність підвищується, а міцність залишається високою, тому його виробляють гарячою обробкою під тиском. Штабик (початкова заготівля) одержують способами порошкової металургії. Пруток нагрівається, після чого розковується на кувальній ротаційній машині. Прутки роблять діаметром 2 - 3 мм і постачають зазвичай у вигляді прямих відрізків.

Застосування

Пруток, дріт застосовують як напівфабрикат для найбільш відповідальних вузлів, які працюють у екстремальних умовах значних навантажень + високих температур. Машинобудування, ВПК, металообробка, нафтохімія, металургія, гірничодобувна галузь сьогодні не можуть обійтися без вольфрамового дроту. Він є незамінним матеріалом при гарячій обробці металів під тиском (оправлення прошивних станів, матриць, пресштемпелів) та легування інструментальних сталей. Його використовує скляна промисловість у вигляді мішалок для варіння скла, електродів, що плавлять, та інших вузлів печей. Він служить для виробництва прессформ та стрижнів ливарних машин під тиском для сплавів. Вольфрамові електроди користуються широким попитом для зварювання жаростійких та низьколегованих сталей. Радіоелектроніка та електротехніка застосовує вольфрамову нитку для спіралей розжарювання та катодів у кінескопах, лампах та інших вакуумних трубках.

Купити за вигідною ціною

Великий асортимент високоякісних імпортних та вітчизняних вольфрамових прутків різного діаметру на складі ТОВ «Авек Глобал» здатний задовольнити будь-якого споживача. Якість готової продукції забезпечується абсолютним дотриманням технологічних виробничих норм. Терміни виконання замовлень мінімальні. За потреби ви отримаєте вичерпну консультацію від досвідчених менеджерів. На оптові замовлення компанією передбачено гнучкі знижки.