• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Диспрозій марки, хімсклад

Диспрозій марки, хімсклад

Загальна характеристика

Диспрозій - світлий метал із сріблястим блиском, відноситься до рідкісноземельних елементів групи лантаноїдів. Позначений у періодичній таблиці як Dy. Атомний номер 66, його вміст у літосфері становить 5×10 -4 %. Він не зустрічається у самородному вигляді. Разом з іншими рідкісноземельними металами міститься в різних мінералах: апатиті, бастензит, гадолініт, монацит. Було відкрито 1886 р. при спектроскопічному аналізу «гольмієвої землі». Через 20 років його зміг виділити у чистому вигляді Ж. Урбен. Сьогодні його одержують промисловим способом шляхом відновлення DyCl 3 та DyF 3 кальцієм, натрієм або літієм.

Фізико-хімічні властивості

Нижче t° 1384 °C диспрозій має гексагональну α-решітку, а вище цієї температури набуває кубічну β-решітку. До t° 100 °C на повітрі він окислюється досить повільно, проте за більшого нагрівання починає активно взаємодіяти з воднем, киснем, галогенами, азотом. Він легко розчиняється у мінеральних кислотах, але майже не взаємодіє зі лугами.

Фізичні якості Dy
Атомна (молярна) маса г/моль 162,5
Ступінь окислення 3
Щільність [г/см 3 ] 8,55
Температура плавлення t°С 1412°С
Теплота плавлення кДж/моль n/а
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 10,7
Теплота випаровування кДж/моль 291

Застосування

Належить до групи кольорових металів, з нього виробляють такі види прокату, як коло, дріт, лист. Ним легують цинкові метали. Його додавання до цирконію забезпечує розширення перерізу захоплення теплових нейтронів, значно підвищує технологічність сплаву. Іони диспрозії в медичних лазерах сприяють збудженню інфрачервоного випромінювання довжиною хвиль 2,36 мкм. Промислова хімія використовує диспрозі як ефективний каталізатор. Ядерна енергетика застосовує гафнат, борид, борат, оксид диспрозію для виробництва спеціальних фарб, емалей, що поглинають іонізуючу радіацію. Диспрозій активно захоплює нейтрони, служить основою регулюючих ядерний розпад стрижнів. Його сплав із залізом є потужним магнітострикційним матеріалом. Спосіб визначення домішки оксидів диспрозію нормується ГОСТ 23862.13-79.

Купити за вигідною ціною

ТОВ "Авек Глобал" є компанією, яка здійснює реалізацію кольорових, рідкісних металів на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір виробів із диспрозію, а також його сплавів. Від обсягу замовлення, додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових продажах надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди готові надати кваліфіковану допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Вся продукція сертифікована, постачається у найкоротші терміни.