• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Канати та троси

Канати та троси

Конструкційним елементом кранових та вантажних механізмів, а також різного обладнання в машинобудівній, транспортній та видобувній галузі є так звані сталеві канати. Від сфери застосування та експлуатаційного призначення троси бувають декількох видів: тягові, несучі, сполучні, армуючі та підйомні. Відповідно до ГОСТу сталеві канати також поділяються на вантажні, призначення яких підняття різних вантажів, і вантажолюдські — з допомогою можна здійснювати транспортування людських ресурсів.

Для виробництва сталевих тросів використовують вуглецеву сталь як із покриттям (полімерним, цинкованим), так і без нього. Оцинковані троси і канати мають підвищені антикорозійні властивості і можуть використовуватися в агресивних умовах різного ступеня жорсткості. Виготовлення цієї металопродукції виконується нормальною та підвищеною точності. У каната з нержавіючої сталі може бути різна конструкція, від якої залежать конкретні умови їх експлуатації, і це природно відображається на їх вартості.

Хоча більш висока ціна на сталевий трос і канат більше говорить про якість дроту, що використовується. Так як для виробництва нержавіючих канатів використовується сталевий дріт різної якості та з різними механічними характеристиками, відповідно це впливає і на якість кінцевого виробу. Саме тому розрізняють марки канатів та сталевих тросів загального призначення з нормальною, високою та підвищеною якістю.

Від кількості дротів у канатах залежить їхня гнучкість — чим більше використовується дротів, тим більшою гнучкістю володіє канат. Наприклад, для виробництва тросів підвищеної гнучкості використовуються 144 дроти, звиті навколо сердечника. Що стосується такої важливої конструктивної деталі троса, як сердечник, то його виготовлення використовують як органічні матеріали (ОС), так і метали (МС). Зараз можна легко купити будь - який з видів каната цілком за доступною ціною .

Елементи сталевого каната можуть мати різний напрямок звивки — ліву чи праву, а поєднання напрямків звивки елементів із самим виробом — одностороннім та хрестовим. Сталеві канати відрізняються один від одного ще й своїми характеристиками міцності або тимчасовим опором до розриву, ступенем крутності. Ті, що крутяться, мають однаковий напрямок звивки пасм по шарах троса, а малокрутні - протилежне. Також виробляють канати, що розкручуються, нерозкручуються і рихтовані, і різного типу звивки. Перш ніж купити сталевий трос або канат необхідно ознайомитися з технічним паспортом механізму, якому він призначений, або скористатися консультацією професіоналів.