• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Латунний прокат ГОСТ

Латунний прокат ГОСТ

Загальна характеристика

За хімічним складом латуні ділиться на 2 види: складні та прості. Головним елементом цього металу є мідь. Чим більше у складі цинку, тим вищою буде загальна міцність. У складі може бути 45% Zn. Сплави Zn + Cu називають подвійними чи найпростішими. Складні сплави, які містять свинець, марганець — легко обробляються. Завдяки фосфору підвищується твердість. Нікель підвищує хімічну стійкість. Олово – стійкість до водного середовища. Кремній та алюміній – міцність, але алюміній знижує пластичність. Залізо надає дрібнозернисту структуру деталям, збільшує зносостійкість.

Латунь ЛЖМц59-11

Основні компоненти Pb% Fe% Mn% Sn%
Су Zn
57-60% 37,05-41,5% 0,2% 0,6-1,2% 0,5-0,8% 0,3% -0,7%

Переваги

Міцність у латуні набагато вища, ніж у міді, а ливарні властивості кращі. Латунь добре піддається пайці, зварюванню. Листовий латунний прокат досить пластичний, легко деформується, доступний будь-якій механічній обробці. Його застосовують на шкідливих виробництвах. Сама латунь екологічно абсолютно нешкідлива.

Класифікація

За рівнем твердості розрізняють тверді, напівтверді, м'які сплави. Розділення залежить від величини тиску, необхідного для холодної деформації металу. Воно може коливатися від 30 до 64 кг/ мм2 . За кольором латунь буває червоною та жовтою, це залежить від вмісту цинку. Якщо його багато, то метал буде жовтий. такий тип зазвичай використовується в домашньому господарстві. А червона латунь має вищу пластичність. У ній міститься більше міді. Формою латунний прокат може бути у вигляді кола, стрічки, листа, дроту, труби, шестигранника.

Застосування

Машинобудування, будівництво, сантехніка. Декоративні вироби для інтер'єру, музичні інструменти, наприклад ударні тарілки. У машинобудуванні використовують латунні гайки, болти, гвинти, підшипники, втулки. Складні сплави, де є олово, застосовують в суднобудуванні, завдяки корозійній стійкості. Латунь використовується для хімічної апаратури, деталей літаків, суден, космічних кораблів, створення бойового спорядження та боєприпасів, друкарських матриць.

Виробництво

Латунний прокат включає близько 200 профілів, Ø від 7 до 40 мм. Його виробляють гарячекатаним або холоднокатаним способом. Круглий прокат випускається мірною довжиною. Горизонтальне лиття проходить етап протяжки з подальшим калібруванням, це підвищує точність зовнішніх перерізів, а також забезпечує роботу автоматичних ліній металообробки. Найпопулярніші марки: ЛС59-1 - «сипучка» (складається з 40% Zn, 59% Cu і 1% Pb), а також Л63 - «тягучка» (до 37,5% Zn і до 65% Cu). виробництва кіл або шестигранників,

Латунь Л63

Основні компоненти Pb% Fe% P% Sb% та Bi%
Су Zn
62-65% 34,22-37,5% 0,07% 0,2% 0,01% 0,005% та 0,002%

Шестигранник буває підвищеної та нормальної точності… Латунні прутки виробляють напівтвердими, м'якими, твердими. Застосовують для виробництва металовиробів. Круглий пруток буває трьох ступенів точності: підвищеної, нормальної чи високої. У маркуванні всі елементи позначаються великими літерами, після чого вказується відсоткова частка основи металу. Допустимо, Л63, це латунь, яка містить 63% Cu, решта - цинк. Якщо вміст Zn перевищує 20%, сплав буде схильний до розтріскування. Щоб цього уникнути, використовують відпал при t 175-300°С. Щоб деталі були доступні для холодної деформації, використовують однофазну латунь. З неї виготовляють стрічку, радіаторні трубки, дріт. Якщо ж деталі виготовляти при температурі вище 500 °C, використовують двофазну латунь. З неї виготовляються листи та прутки.

Купити за вигідною ціною

Ознайомитись детальніше з продукцією, уточнити її основні якості, оформити замовлення, ви можете через сайт нашої компанії ТОВ «Авек Глобал», що спеціалізується на постачанні кольорових сплавів. Пропонуємо продукцію зі складів України та Росії з доставкою до будь-якого району СНД. Уся продукція сертифікована. Терміни виконання замовлень мінімальні. З питань, що виникли, вас завжди готові проконсультувати досвідчені менеджери. На оптові замовлення передбачено пільгові знижки.