• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Дріт гафнієвий ГФІ-1

Дріт гафнієвий ГФІ-1

Виробництво

Гафній металевий видобувається із цирконієвих руд. Він має високу пластичність у чистому вигляді і може розкочуватися в тонкий дріт, товщиною до декількох мікронів. Вартість 99% чистоти гафнію складає близько 780 доларів за 1 кг. Гафній (Hf) є важким тугоплавким сріблясто-білим металом періодичної системи, під номером 72. Гафній має щільно упаковану гексагональну структуру кристалічної решітки з питомою вагою 13,31 г/см³. Валентність +4, температура кипіння гафнію дорівнює 5400 °C, температура плавлення становить 2150 °C. Перетин захоплення теплових нейтронів становить близько 100 барн, що на три порядки більше, ніж цирконію — 0,2 барн, у зв'язку з чим цирконій, який використовується в ядерних реакторах, не повинен містити гафній. Природний ізотоп 174Hf має слабку α-активність з періодом напіврозпаду, рівним 2x101015 років.

Фізичні властивості

Гафнієвий дріт і коло мають високу міцність, тугоплавкість і стійкість до корозії. Їхня температура плавлення становить 2150 °C. При звичайній температурі на повітрі гафній здатний утворювати захисну оксидну плівку. Гафній у порівнянні з цирконієм, не настільки стійкий до лугів і кислот, він розчиняється в концентрованій плавикової та сірчаної кислоти, проте він більш стійкий у водяній перегрітій парі, на повітрі та в розплавах лужних металів. Додавання його до нікелю підвищує корозійну стійкість та міцність, покращує міцність зварних швів та зварюваність. Термін експлуатації таких видів прокату значно вищий за подібні. Коло і дріт довговічні, надійні та затребувані у найскладніших умовах у сучасному виробництві. Гафнієве коло проводиться способом порошкової металургії після закінчення відновлення гафнію металевого та обробки за допомогою електроннопроменевої, плазмової плавки або спеціальної вакуумної дугової. Коло - це напівфабрикат циліндричної форми, що прокочується надалі до дуже тонкого дроту.

Готове коло з гафнію має бути чистим, гладким, без забруднень, тріщин. На ньому допускаються нерівності, які не виходять за розмірами за межі допустимих відхилень у габаритах за ГОСТом. Можливі невеликі ризики, дефекти, зміни кольору, передбачені стандартом. Зміна кольору залежить від умов та термінів зберігання матеріалу.

Щоб отримати необхідні якості, гафній легується спеціальними присадками (кремнієм, бором) або додаванням вольфраму, танталу, кобальту. Даний металопрокат застосовують для дуже жаростійких та відповідальних деталей у ракетній техніці та ядерній енергетиці.

Недоліки

Головний недолік - це висока вартість виробництва. Гафній відноситься до групи рідкісних металів, питома вага його досить важка і становить 13,31 г/см3, дуже тугоплавкий.

Застосування дроту та кола

Гафнієвий дріт застосовується в різних сферах. У телевізійній техніці та радіоелектроніці з гафнієвого дроту виготовляють катоди, сітки НВЧ-генераторів та радіоламп. Такий дріт часто застосовується як високоомний дроти, при виробництві термопар для термокомпенсації. Менша ніж у молібдену, ніобію, вольфраму мала робота виходу електрона (3,53 еВ) і жаростійкість уможливлюють застосування гафнію в радіотехнічних пристроях та у виготовленні катодів для електронно-променевих гармат. З нього виготовляють зварювальні електроди для металів в аргоні та катоди для зварювання у вуглекислому газі низьковуглецевої сталі. Стійкість електродів такого типу в атмосфері СО2 практично вчетверо більше, ніж вольфрамових. Для виготовлення електродів киснево-плазмового та повітряно-плазмового різання металів застосовують сплав гафнію-танталу 4:1, чий ресурс експлуатації у порівнянні з чистим гафнієм на порядок вищий. Гафнієвий дріт незамінний у гальванопластику. Вона йде виготовлення електродів для електроерозійних верстатів, де виробляється кероване розкладання з'єднань з допомогою гальванічного струму. Такий дріт є важливою частиною механізмів, що працюють у вакуумі, його незмінними замовниками є фізичні дослідні лабораторії, інститути. Дріт застосовується як гафнієве напилення в умовах вакууму, яке захищає від корозії.

Купити за вигідною ціною

Необмежений асортимент рідкісних та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» задовольнить будь-якого замовника. Суворе дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.