• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Молібден

Молібден

Актуальність

Молібден — частий компонент спеціальних сплавів, необхідних сучасної електротехніки, автомобільної галузі, космічної та авіаційної індустрії. Низький відсотковий вміст цього металу в земній корі стає серйозним утрудненням розробки родовищ. Він не зустрічається у самородному вигляді. Незважаючи на мінімальний відсоток видобутку молібдену, цей показник поступово зростає з кожним роком, а вартість падає. Більшість видобутого молібдену застосовується як легуюча добавка до жароміцних сталевих сплавів.

Властивості

Молібден широко відомий як один із легуючих елементів, що має властивість підвищувати міцність, а також стійкість до корозії. Він досить ковкий та пластичний, що значно спрощує роботу з ним. Однак є один недолік - при легуванні збільшується не тільки міцність металу, а й крихкість. Японські майстри здавна застосовували цей метал для виготовлення холодної зброї, а також як компонент при легуванні стійких до корозії жароміцних сплавів.

Сплави молібдену відрізняються високими показниками пружності, малим коефіцієнтом розширення, стійкістю до перепадів температур (т.зв. теплових ударів) та невеликим перетином захоплення теплових нейтронів. У молібдену провідність електричного струму трохи гірша порівняно з міддю, проте краще ніж у заліза. За міцністю цей матеріал трохи поступається вольфраму, але набагато легше в обробці. Міцність та тугоплавкість дозволяє йому помітно покращувати показники тих сплавів, у яких він присутній.

Фізичні якості Мо
Температура, при якій отримані дані характеристики t°С 20°С
Коефіцієнт лінійного температурного розширення α [1/°С] 4,9x10 -6
Щільність [г/см 3 ] 10,2
Температура плавлення t°С 2620°С
Питома теплоємність при 20 °C [кДж/(кг·град)] 0,256
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 142
Питома електрична опір R Омxмм 2 0,054

Застосування

Виробництво елементів нагрівання високотемпературних вакуумних печей, утеплювачів тепла. Такі вироби, як дріт або стрічка, використовують для створення печей, що працюють при дуже високих температурах, а також як шляхи введення струму в лампах. Різні сполуки – оксиди, сульфіди, молібдати – застосовуються як каталізатори реакцій, пігменти барвників. Гексафторид MoF 6 використовується для нанесення металевого Mo на різні матеріали, MoS 2 застосовується як тверде високотемпературне мастило. Mo також входить до складу різних мікродобрив.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ "Авек Глобал" - найширший асортимент виробів з рідкісних тугоплавких металів. Ми пропонуємо якісний товар за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання та допомогти при виборі необхідних матеріалів, на першу вимогу нададуть Вам всю необхідну інформацію про продукцію, вартість та терміни доставки. Ціни залежать від обсягу постачання та додаткових умов. За оптових замовлень надаються знижки. Купуючи продукцію компанії "Авек Глобал", Ви знайдете гідного партнера.