• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Труба ніобієва

Труба ніобієва

Історія ніобію

У 1801 р. окис ніобію було виділено хіміком Ч. Хатчетом (Англія) з колумбіту (мінерал, знайдений у басейні р. Колумбія), у зв'язку з чим цей метал спочатку називався «колумбій». Німецьким вченим Генріхом Розе, який досліджував властивості нового елемента, було запропоновано нову назву на честь Ніоби — дочки Тантала — «ніобій», підкресливши тим самим загальні риси цих двох металів. Ніобій у чистому вигляді було отримано 1866 року.

Фізичні властивості Nb
Атомна (молярна) маса г/моль 92,9
Ступені окислення 5, 4, 3, 2, 1
Щільність [г/см 3 ] 8,57
Температура плавлення t°С 2468°С
Теплота плавлення кДж/моль 26,6
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 53,7
Теплота випаровування кДж/моль 680

Споживання та видобуток

Близька подібність танталу і ніобію обумовлено їх частим перебуванням у одних мінералах. Найбагатшими родовищами ніобію є Північна Америка, Росія, Нігерія, Бразилія. Щорічно світове споживання ніобію становить 30 тис. т ніобію, і щороку воно зростає на 4-5%. З усього ніобію, що видобувається, 85% видобувається тільки в Бразилії, з них близько 4 тис. тонн споживає Японія.

Застосування

Сплави ніобію і сам ніобій у чистому вигляді служать для деталей ракет, літаків; оболонок для уранових та плутонієвих атомних котлів (температура плавлення 3480 °C карбід ніобію), контейнерів для металу рідкого стану. Рідкий натрій, що застосовується, і калій у вигляді носія тепла в атомних реакторах, переміщуються по ніобієвих трубках. Ніобій має невисоку штучну (наведену) радіоактивність, з нього виготовляють для зберігання відходів радіоактивних речовин. Також ніобій широко застосовується у виготовленні електролітичних конденсаторів та «гарячої» арматури електронних та генераторних потужних ламп (аноди, катоди, сітки та ін.).

Сплави ніобію актуальні для стійкої до корозії апаратури в хімічній промисловості. За допомогою ніобію легуються кольорові метали, зокрема й уран. Він застосовується у надпровідних – кріотронах компонентах обчислювальних машин. Ніобій використовувався в андронному колайдері в структурах, що прискорюють. До кінця ХХ століття особливо цінними властивостями ніобію виявилися такі, як відсутність при температурі до 1100 ° C помітної взаємодії з ураном, високої теплопровідності, а також мінімальна радіоактивність і вузький перетин захоплення теплових нейтронів. Такі властивості дозволили ніобію бути в ядерній енергетиці поряд із бериллієм, алюмінієм, цирконієм. З листа ніобію найчастіше виготовляють контейнери зберігання відходів радіоактивних речовин, і навіть оболонки для ТВЭЛ.

Недоліки

Ніобій досить дорогий метал. Металевий ніобієвий пил дратує очі, шкіру і є вогненебезпечним. Його окремі сполуки дуже токсичні. ГДК ніобію становить 0,01 мг/л. У разі потрапляння в організм людини ніобій здатний викликати важкі неврити та подальший параліч кінцівок.

Зберігання та транспортування

Сталеві труби, при легуванні ніобієм мають високу міцність і корозійну стійкість. Труби в упакованому вигляді можна транспортувати будь-якими видами. Під час перевезення труби захищені від попадання вологи, впливу хімічних активних речовин та механічних деформацій.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.