• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Лист вольфрамовий

Лист вольфрамовий

Переваги

Вольфрамовий лист є винятковим конструкційним матеріалом. Він має виняткову жароміцність і жаростійкість, незначний коефіцієнт термічного розширення, великий опір температурної повзучості, хорошу теплопровідність, високий коефіцієнт електронної емісії. Він має високий модуль стиснення-розтягування, стійкість до корозії, дії кислот, лугів, концентрованих розчинів сірчаної, азотної, соляної кислот, царської горілки. Хімічна стійкість, міцність, біологічна безпека роблять вольфрамовий лист незамінним для сучасної промисловості.

Фізичні якості
Температура, при якій отримані дані характеристики t°С 20°С
Коефіцієнт лінійного температурного розширення α [1/Град] 43x10 -6
Щільність сплаву [г/см 3 ] 19,3
Тимчасовий опір при розтягуванні кг/мм 2 35
Питома теплоємність при 20 °C [кДж/(кг·град)] 0,134
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 300,173
Питома електрична опір R Омxмм 2 0,054

Недоліки

До недоліків відноситься складність отримання вольфраму в чистому вигляді, велика питома вага (як у золота) і ламкість за низької температури. Вольфрам через свої виняткові властивості погано піддається обробці (прокатці, волочению, ковці) - тільки при значному нагріванні.

Виготовлення

Вольфрамовий лист виготовляється з сутунки шляхом спеціальної гарячої-холодної прокатки. Оскільки вольфрам у розпеченому вигляді легко входить у взаємодію Космосу з атмосферними газами, використовуються найсучасніші технології хім. захисту. Спочатку виготовляють заготовки: за допомогою порошкової металургії одержують штабик. Після цього він нагрівається і розковується на кувальній ротаційній машині - отримують лист з дуже гладкою поверхнею. Поверхневі оксиди видаляються прожарюванням при t° 1000 °C в атмосфері водню або гарячим розчином їдкого натру. Якість виготовлення листа контролюють на всіх етапах виробництва. Чим лист тонше, тим менше нагрівання потрібно для його обробки. Фольга прокочується за нормальної температури. Лист може відштампуватися, видавлюватися у вироби будь-якої необхідної форми.

Обробка

З'єднання листів з вольфраму здійснюється за допомогою стикового або точкового зварювання, але зварний шов практично завжди виходить тендітний і рекристалізований. Найбільш надійним є заклепувальне з'єднання. Вольфрамовий лист спайується з нікелем, сріблом, міддю легко, в захисній атмосфері, що не окислює. Для виготовлення деталей електронних ламп зварюють вольфрамовий лист з нікелем.

Застосування

Лист з вольфраму незамінний для деталей рентгенівської техніки, мішеней радіоелектронних приладів, вакуумних ламп, виготовлення човників, теплового жаростійкого огородження, жароміцних контейнерів. Вольфрамова стрічка використовується у виробництві вводів електроструму для нагрівальних компонентів електропечей та лампочок. Стрімкий розвиток сучасної робототехніки та приладобудування, ядерної енергетики, машинобудування, нафтохімічної галузі, медицини стимулюють попит на лист із тугоплавких металів. Вольфрамовий лист найчастіше використовується військово-промисловим комплексом, ядерною енергетикою; промисловим хімічним синтезом; під час виготовлення теплообмінників; електровакуумні прилади, радіотехніки. Його застосовують для жаростійких деталей, тугоплавких щитів.

Купити за вигідною ціною

Великий асортимент високоякісного вольфрамового листа різних параметрів складі ТОВ «Авек Глобал» здатний задовольнити будь-якого споживача. Якість готової продукції забезпечується абсолютним дотриманням технологічних виробничих норм. Терміни виконання замовлень мінімальні. За потреби ви отримаєте вичерпну консультацію від досвідчених менеджерів. На оптові замовлення компанією передбачено гнучкі знижки.