• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Стрічка, смуга гафнієва ГФІ-1

Стрічка, смуга гафнієва ГФІ-1

Характеристика листа, стрічки з гафнію

Гафній (Hf) є важким тугоплавким сріблясто-білим металом періодичної системи, під номером 72. Гафній має щільно упаковану гексагональну структуру кристалічної решітки з питомою вагою 13,31 г/см³. Валентність +4, температура кипіння гафнію дорівнює 5400 °C, температура плавлення становить 2150 °C. Перетин захоплення теплових нейтронів становить близько 100 барн, що на три порядки більше, ніж цирконію — 0,2 барн, у зв'язку з чим цирконій, який використовується в ядерних реакторах, не повинен містити гафній. Природний ізотоп 174Hf має слабку α-активність з періодом напіврозпаду, рівним 2x101015 років.

Гафнієві листи мають високу міцність, тугоплавкість і стійкість до корозії. Їхня температура плавлення становить 2150 °C. При звичайній температурі на повітрі гафній здатний утворювати захисну оксидну плівку. Гафній у порівнянні з цирконієм, не настільки стійкий до лугів і кислот, він розчиняється в концентрованій плавикової та сірчаної кислоти, проте він більш стійкий у водяній перегрітій парі, на повітрі та в розплавах лужних металів. Додавання його до нікелю підвищує корозійну стійкість та міцність, покращує міцність зварних швів та зварюваність. Термін експлуатації таких листів значно вищий за подібні. Вони довговічні, надійні та затребувані у найскладніших умовах у сучасному виробництві.

Готовий лист із гафнію має бути чистим, гладким, без забруднень, тріщин. На листах допускаються нерівності, які не виходять за розмірами за межі допустимих відхилень у габаритах згідно з ГОСТ. Можливі невеликі ризики, дефекти, зміни кольору, передбачені стандартом. Зміна кольору залежить від умов та термінів зберігання матеріалу.

Виготовлення

Параметри листів варіюються в широкому діапазоні за товщиною - від 5 мм, по ширині - 500-800 мм і за довжиною близько 500-2000 мм. Допускається відхилення по довжині до 20 мм за великих розмірів. Листи можуть бути немірної та мірної довжини, яка некратна та кратна 100. Щоб отримати необхідні якості, гафній легується спеціальними присадками (кремнієм, бором) або додаванням вольфраму, танталу, кобальту. Даний лист застосовують для дуже жаростійких та відповідальних деталей у ракетній техніці та ядерній енергетиці.

Застосування

Міцні, жаростійкі листи потрібні в хімічній галузі, машинобудуванні та ядерній енергетиці. В електротехніці та приладобудуванні з гафнієвої стрічки виготовляють аноди та катоди для електровакуумної апаратури. Менша ніж у молібдену, ніобію, вольфраму мала робота виходу електрона (3,53 еВ) і жаростійкість уможливлюють застосування гафнію в радіотехнічних пристроях та у виготовленні катодів для електронно-променевих гармат. Виробництво різноманітних електронагрівачів та елементів термопар з гафнієвої стрічки, товщина якої становить 5-20 мкм, можливе завдяки високому опору.

Купити за вигідною ціною

Необмежений асортимент рідкісних та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» задовольнить будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.