• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Рідкісні метали

Рідкісні метали

Актуальність

Незважаючи на те, що рідкісні метали стали освоюватись промисловістю порівняно недавно, вони сьогодні повсюдно застосовуються високотехнологічними галузями. Видобуваються вони або безпосередньо з родовищ, або з відходів розробки інших видів з корисними копалинами. Сировинні ресурси з видобутку рідкісних металів сьогодні представлені як невеликими об'єктами видобутку, і гігантськими родовищами, дозволяють розрахувати видобуток цих металів кілька сотень років.

Загальна характеристика

До рідкісних металів геологи відносять близько 36 хімічних елементів із таблиці Менделєєва, освоєння яких активно почалося менше 100 років тому. Багато хто з цих металів (реній, гафній, галій, скандій, германій) були відкриті набагато раніше, але властивості їх на відміну від благородних металів стали відомі людству лише в XX столітті. Спочатку до них ставилися як до екзотичних, звідки й пішла назва «рідкісні метали», яку можна назвати умовною. Жодного відношення назва не має до їх фізико-хімічних характеристик або недостатньої поширеності в природі. На думку багатьох дослідників, цю групу металів поєднує передусім новизна практичного застосування. Недостатній вміст цих металів у земній корі, труднощі технологічних виділення — актуальні лише деяких із них. Можна з упевненістю сказати, що в наші дні поняття «рідкісні метали» не має прямого значення, оскільки вони широко використовуються різними промисловими сферами.

Використання

Найчастіше рідкісні метали – це високотехнологічні матеріали. Наприклад, літій дав можливість виробляти мініатюрні та одночасно ємні батареї, які можна перезаряджати. Ніобій став основою виробництва надпровідникових матеріалів, що мають високу щільність струму, тантал використовується при виготовленні ємних мініатюрних конденсаторів, гафній - при виготовленні корозійностійких жароміцних сплавів. Мініатюрні потужні постійні магніти виготовляються із самарію, а надійні напівпровідникові пристрої з Індії або Галію. Сучасні прилади нічного бачення та високоякісна волоконна оптика була б неможлива без Німеччини.

Проводячи дослідження, сучасні вчені продовжують відкривати нові властивості цих металів, розширюючи їхнє практичне використання. Якщо на зорі освоєння рідкісних металів вони були потрібні лише оборонною промисловістю, то сьогодні їх активно застосовують при виготовленні пакувальної тари, батарейок, кахлів, сантехнічних виробів, напівпровідників. Виробництво-споживання рідкісних металів сьогодні прогресує величезними темпами, обганяючи інші метали, попит на них в областях, що активно розвиваються, збільшується щорічно на 15-25%. Щодо цін, то їх діапазон дуже великий. Ряд кадмію близький до цинку та свинцю, інші наближені до металів платинової групи (скандій, лютецій).

Купити за вигідною ціною

Великий вибір виробів із рідкісних металів на складі ТОВ «Авек Глобал» здатний задовольнити будь-якого споживача. Якість забезпечується абсолютним дотриманням усіх технологічних виробничих норм. Пропонуємо продукцію зі складів Росії, України з доставкою на будь-яку адресу. Наші спеціалісти запакують, укомплектують, промаркують ваше придбання, також простежать за доставкою. Вся готівкова продукція сертифікована. Ціна залежить від обсягу замовлення та додаткових умов. Терміни постачання мінімальні. При оптових замовленнях компанія надає суттєві знижки.