• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Церій марки, хімсклад

Церій марки, хімсклад

Загальна характеристика

Церій – сріблясто-білий м'який метал 3-ї групи періодичної системи хім. елементів, де позначено Се. Цей рідкісноземельний елемент відноситься до лантаноїдів. Має атомний номер 58, атомну вагу 140,115. Був відкритий незалежно один від одного німецьким вченим М. Клапротом та шведськими хіміками Хізінгером та Берцеліусом. Ім'я цьому елементу було дано на честь найбільшого астероїда - Церери. Його вміст у літосфері становить близько 70г/т, а морській воді — близько 5,2·10 -6 мг/л. Промисловим шляхом одержують шляхом електролізу розплавів фториду CeF 3 .

Хімічні та фізичні властивості

Температура плавлення досягає 799 °C, а t° кипіння 3426 °C. Питома вага за 20 °C становить 6,77 г/см 3 . Існують дві модифікації церію з β-гексагональними гратами та g-кубічними гратами. Температура переходу дорівнює 393 °C. Навіть за кімнатної температури цей метал нестійкий у повітрі — починає повільно окислюватися, перетворюючись на білий оксид. У неорганічних кислотах церій легко розчиняється.

Фізичні якості Се
Атомна (молярна) маса г/моль 140,115
Атомний номер 58
Щільність [г/см 3 ] 6,757
Температура плавлення t°С 799°С
Ступінь окислення 4, 3
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 11,1
Теплота плавлення кДж/моль 5,2

Використання

Виробництво термоелектричних та абразивних матеріалів, скла, зубних покриттів. Діоксид СеО 2 затребуваний як каталізатор. Металурги церієм легують залізо-магнієві сплави. Він підвищує електропровідність алюмінію, міцність міді, титану, конструкційних сталей. При додаванні всього 1% Се збільшується міцність матеріалів на розрив і межу повзучості. При цьому він набагато дешевше за лантан, який надає подібну дію, тому застосовується ширше. При спробі сплавити церій із цинком виникає вибух. При невеликому додаванні церію сталь очищається від шкідливих домішок сірки та газів. ГОСТ 12364-84 нормує легування сталі. Разом з іншими рідкісноземельними елементами сплави церію проводиться у вигляді дроту, кола, листів, фольги.

Купити за вигідною ціною

ТОВ "Авек Глобал" є компанією, яка здійснює реалізацію кольорових, рідкісних металів на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір виробів із церію, а також його сплавів. Від обсягу замовлення, додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових продажах надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди нададуть своєчасну допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Вся продукція сертифікована, постачається у найкоротші терміни.