• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Нікель та титан сплав

Нікель та титан сплав

Постачальник - компанія АвекГлоб пропонує придбати за доступними цінами від виробника різні прокатні профілі, які виготовлені зі сплавів титану та нікелю. Постачальник гарантує оперативну доставку продукції на будь-яку адресу, вказану споживачем.

Технічна характеристика

Інтерметалевий еквіатомний бінарний сплав Ni-Ti становить структурну основу таких сплавів. Він має помірний діапазон розчинності, що дозволяє змінювати склад та легування іншими елементами для зміни пам'яті форми та механічних властивостей.

Він відображає загальну поведінку пам'яті форми, повертаючись до своєї первісної форми після нагрівання до температури фазового перетворення. При нагріванні до цієї температури сплав переходить з низькотемпературної моноклінної мартенситної структури високотемпературну кубічну аустенітну структуру.

Актуальність застосування

Обумовлена такими властивостями металу:

• Створення значних зусиль через ефект пам'яті форми;

• Відмінні демпфуючими властивостями, що виявляються нижче за температуру структурного переходу;

• Відмінна корозійна стійкість;

• Немагнітність;

• Висока втомна міцність;

• Помірною стійкістю від ударних навантажень;

• Помірною термостійкістю;

• Біосумісність.

Ці властивості зумовлюють практичне застосування сплавів титану і нікелю для наступної продукції: фітингів і муфт військових літаках і військово-морських суден, пінцетів для видалення сторонніх предметів за допомогою невеликих розрізів, анкерів для фіксації сухожиль і стентів, що застосовуються в серцево-судинній хир. У стоматології сплави нікелю та титану застосовуються для виготовлення ортодонтологічних проводів. Промислові застосування — Запобіжні клапани /виконавчі механізми для контролю температури води та пожежних спринклерів, контрольні пристрої для обліку вібрацій, кріплення, сполучно-затискні пристрої, антени побутових телефонів.

Хімічний склад

Найбільш відомим зі сплавів нікелю та титану є нікелід титану (нітінол), до складу якого входить 45% титану та 55% нікелю.

Фізико-механічні властивості

Щільність, кг/м 3 - 6500;

Температура плавлення, 0 С - 1310;

Коефіцієнт теплопровідності, Вт/мград - 18;

Модуль пружності, ДПа - 40/75;

Межа тимчасового опору, МПа - 800 ... 820;

Межа плинності, МПа - 440 ... 500;

Твердість за Брінеллем, НВ, не більше - 320;

Ударна в'язкість, кДж/м 2 - 330 ... 590;

Відносне подовження при розтягуванні, % - 10.

Технологічні особливості застосування матеріалу

Для отримання нітинолу використовуються два методи первинної плавки:

Переплавлення вакуумною дугою: у цьому методі електрична дуга порушується між мідною пластиною, що охолоджується водою, та вихідними компонентами. Мідна прес-форма використовується для плавлення компонентів у високому вакуумі для запобігання влученню вуглецю в сплав;

Вакуумна індукційна плавка: сировина нагрівається у вуглецевому тиглі з використанням змінного магнітного поля. Процес також виконується у високому вакуумі; проте при цьому в об'єм вводиться вуглець.

Менш поширені індукційна або плазмово-дугова плавка, а також електронно-променева плавка.

Постачальник - компанія АвекГлоб - пропонує придбати різні види прокату, які виготовлені з титано-нікелевого сплаву нітінол, за ціною, що формується на основі європейських та світових стандартів виробництва. Купити вказану продукцію можна оптом та в роздріб. Для постійних клієнтів діє гнучка система знижок.