• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Дюраль

Дюраль

Загальна характеристика

Дюраль (або по-іншому, дюралюміній) — сплав алюмінію, що деформується, з додаванням магнію і міді. Придбати його сьогодні не важко. Ціна залежить від відсоткової частки складових компонентів та додаткових умов постачання.

Головними легуючими компонентами є Mn, Cu та Mg. Зазвичай міді міститься 4,4%, марганцю – 0,5%, а магнію – 1,5%. Магній та мідь використовують для надання сплаву міцності. Марганець завдяки своїм властивостям подрібнює структуру, підвищуючи тим самим стійкість до корозії та міцність. Крім перелічених елементів, у складі використовується ще й кремній та залізо. Fe вважається шкідливою домішкою, знижує міцність та пластичність. Si сприяє зменшенню шкідливого впливу заліза, певною мірою пов'язуючи його. Температура плавлення металу становить 650 градусів.

Відсотковий склад сплаву Д 16

Fe Al Cr Mn Cu Zn Mg Si Ti+Zr Домішки
≤0,5 91-94,7 ≤0,1 0,3-0,9 3,8-4,9 ≤0,25 1,2-1,8 ≤0,5 ≤0,2 0,15

Переваги

1. Легкість механічної обробки вигідно відрізняють алюмінієвий метал від інших.

2. Конструктивна міцність також є одним із плюсів. Для її досягнення використовують термічну обробку.

3. Це дуже легкий сплав. Його густина на кубометр - 2500-2800 кілограм.

Недоліки

По-перше, висока чутливість до гострих надрізів. По-друге, значне зниження характеристик міцності при підвищенні t° вище 140 °C. По-третє, у порівнянні з алюмінієм, дюраль має менший ступінь корозійної стійкості. Чутливість до корозії особливо виражена під напругою., Цей недолік навчилися усувати плакуванням. Чистий алюміній наноситься на поверхню металу тонким шаром гарячим методом. Метод плакування дозволяє отримувати стійкий до корозії міцний матеріал.

Сортамент

Дюралюмінії сьогодні широко використовуються в промисловості, будівництві, машинобудуванні. Умовно його ділять на чотири групи, залежно від насичення складовими компонентами, що позначається на кінцевій ціні.

1. Класична марка Д1. Відсотковий склад не змінювався з 1908 року, від перших плавок.

2. Підвищеної міцності марка Д16. Міцність надає високого вмісту магнію.

3. Підвищеної жароміцності, марки ВД17 та Д19. Відрізняються високим вмістом міді та марганцю.

4. Підвищеної пластичності марки Д18. Пластичність досягається завдяки підвищеній частці магнію та міді.

Відсотковий склад металу Д 1

Fe Al Cr Mn Cu Zn Mg Si Ti Домішки
≤0,7 92-95,5 ≤0,1 0,4-1 3,5-4,5 ≤0,25 0,4-0,8 0,2-0,8 ≤0,15 0,15

Відсотковий склад металу Д 18

Fe Al Cr Mn Cu Zn Mg Si Ti Домішки
≤0,5 94,35-97,6 ≤0,1 ≤0,2 2,2-3 ≤0,1 0,2-0,5 ≤0,5 --- 0,15

Термообробка

Відпал. Сплав нагрівають до t° 500 °C, з охолодженням він набуває гнучкості, аналогічної чистому алюмінію. Після процесу старіння провідними характеристиками дюралю стають твердість та жорсткість. Для виконання природного старіння потрібно приблизно добу і робоча t 20 градусів Цельсія. Для штучного старіння потрібна більш висока температура, але часу значно менше. По завершенню технології дюраль стає досить міцним та надійним металом, який можна використовувати при найвищих навантаженнях. Після відпалу досягається чудова пластичність, а після старіння – значне самозміцнення.

Здатність до самозміцнення у дюралю відкрили зовсім випадково і тепер часто використовують при обробці матеріалу для застосування у сучасній промисловості. Напівфабрикати в залежності від технології виробництва поставляються у штучно зістареному, загартованому та відпаленому видах. Час термообробки при цьому сильно відрізняється - воно залежить від структури та товщини сплаву. Після гарту сплави зміцнюються, але в той же час зберігають високу пластичність, що дозволяє їм піддаватися будь-якій деформації. Саме тому вибивання, штампування можна робити за один раз. Слід зазначити, що природне старіння після деформації знижує межу міцності на 2 кг/мм 2 проти міцністю тих деталей, які мають старіння після необхідної деформації. Виходить, що технологія вимагає виконання деформації сплаву Д1 тільки в свіжому загартованому стані, причому в перші дві години після загартування. А сплави Д16 та Д6 вимагають обробки в період 30 хвилин після загартування.

Застосування

Машинобудування, авіабудування, виробництво швидкісних поїздів, спорудження житлових чи виробничих приміщень. Переважне застосування даного сплаву пояснюється його більшою порівняно з твердістю алюмінієм. Найбільш широко застосовують матки Д16 і Д1. Вони стали буквально незамінними для авіації. Сплав Д1 вважається одним із основних при виготовленні труб, профілів, листів, дроту, поковок, штампувань. Ті ж напівфабрикати виготовляють із сплаву марки Д16 (крім штампувань та поковок). Д18 (підвищеної пластичності) використовують у авіабудуванні виготовлення заклепок. Д19 та ВД17 застосовують для виробництва деформованих напівфабрикатів. які працюють за підвищених температур. В95 незамінний у вигляді пресованих профілів, прутків та штампувань.

У нашій компанії «Авек Глобал» ви можете замовити будь-яку необхідну продукцію, а також отримати відповідь на будь-яке питання щодо реалізації металопрокату.

Купити за вигідною ціною

ТОВ «Авек Глобал» реалізує металопрокат на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір напівфабрикатів із дюралюмінію. Від обсягу замовлення та додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових покупках надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди готові відповісти на будь-які питання та надати кваліфіковану допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Компанія відповідає за своєчасну доставку. Уся продукція сертифікована. Якість гарантована неухильним дотриманням технології виробництва.