• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Лист, стрічка 08х18т1 - 1.4016 - aisi 430

Лист, стрічка 08х18т1 - 1.4016 - aisi 430

Основні відомості

Феритно-хромиста корозійностійка марка сталі загального застосування AISI 430 (за стандартом ASTM A240) має високу корозійну стійкість, у т. ч. атмосферну, високу міцність і механічні властивості. Дані якості стали забезпечуються високим вмістом хрому, низьким вмістом вуглецю. Сталь має хорошу оброблюваність (пластичну деформованість).

Хімічний склад AISI 430.

Склад стали, % C Cr P Mn S Si
за ASTM A240 0.12 макс 16.0-18.0 0.045 макс. 1,0 макс. 0.03 макс. 1,0 макс.
Стандартно менше 0.05 17 0.020 0.7 0.025 0.65

Марка AISI 430 позиціонується формально за хімічним складом як аналог вітчизняної сталі 12Х17. Але низька концентрація в сталі вуглецю зумовлює відсутність необхідності її додаткової стабілізації титаном, тому що вміст вуглецю на рівні 0,020-0,035% забезпечує при підвищених температурах відсутність схильності до міжкристалітної корозії (інтенсивне карбідоутворення починається при t° вище 1000°C) забезпечується її відмінна зварюваність. У зв'язку з цим, дана марка сталі за своїми експлуатаційними характеристиками є покращеним аналогом 08Х17Т, яка рекомендована як замінник сталей 12Х18Н10Т, 12Х18Н9Т за ГОСТ 5632-72 .

Корозійна стійкість

Загальна корозійна стійкість сталі у багатьох середовищах відповідає стійкості аустенітної сталі марки 12Х18Н10Т. На відміну від нікельвмісних аустенітних сталей типу 18Cr-10Ni, хромисті низьковуглецеві феритні сталі мають стійкість в сірковмісних різних середовищах. У зв'язку з цим, вироби із сталі марки AISI 430 (дротяні сітки тощо ) можуть використовуватися в системах перекачування нафти, газу, чистих нафтопродуктів, різних вуглеводнів, в технологічних установках нафтопереробки та газопереробки. При застосуванні тієї будь-якої стали переважно індивідуальні тести з корозійної стійкості, що визначається температурою, навантаженням, контактом з іншими матеріалами, ступенем контакту безпосередньо з технологічними середовищами, тривалістю безперервної роботи, агресивним впливом дезінфікуючих та/або миючих розчинів, абразивним впливом продуктів та іншими специфічними.

Сталь AISI 430 має додаткові переваги, що відрізняє відмінність її від аустенітних марок, що містять нікель, - це нечутливість до міжкристалітного корозійного руйнування в діапазоні температур 500-800°C, а також має значно меншу чутливість до хлоридного розтріскування.

Порівняльні властивості сталей AISI 430 та 12Х18Н10Т.

Марка Теплоємність питома (Дж/г •К) при 20 °С Магнітні якості Середній коефіцієнт термічного розширення (106 °С-1). Теплопровідність при 20 °C, (Вт/м •К) Опір хлоридному корозійному розтріскуванню, в МПа
AISI 430 0,44 Так (феромагнетик) 10 25 350
12Х18Н10Т 0,52 Ні 17.5 15 140

Якість AISI 430 при високих температурах

Марка сталі AISI 430 не зміцнюється при термічній обробці та має хорошу стійкість до утворення окалини, зберігаючи корисні механічні властивості до високих температур. Сталь AISI 430 може експлуатуватися до температури 850 °C, проте тривалість роботи та температура експлуатації залежить від агресивності навколишнього середовища.

Використання

Застосування цієї сталі через низький коефіцієнт термічного розширення, оптимально для виробів, що зазнають перепадів температур, а висока теплопровідність визначає її застосування в системах теплообміну. Маючи відносно низьку теплову інерцію (питома теплоємність), сталь AISI 430 при найменших енерговитратах здатна швидше прогріватися і охолоджуватися, що дає можливість уникнути інерційного можливого перегріву. Марка сталі 430 широко використовується в таких галузях промисловості, як:

-харчова промисловість;

-автомобілебудування;

-Архітектура та дизайн;

-цивільне машинобудування;

-виробництво кухонного начиння, частин пральних машин, зливів, інструментів для сервірування, столів, мийок, піддонів і барабанів для посудомийних машин і т. д .;

-Виробництво внутрішньої та зовнішньої фурнітури;

-Обладнання для теплообмінників;

ГОСТ

Застосування економно-легованих безнікелевих нержавіючих сталей (тобто аналогів 430) у переробній та харчовій галузях промисловості регламентується стандартами та іншими нормативними документами. Головний ГОСТ 5632 «нержавійки» також регламентує використання хромистих феритних марок сталей 08Х17Т та 12Х17 як замінників хромонікелевих аустенітних сталей за типом 12Х18Н10Т та 12Х18Н9Т, в т.ч. та для обладнання харчової промисловості, виробництва кухонного начиння та предметів домашнього вжитку.

Актуальність

Феритні сталі такі як AISI 430 можуть використовуватися при виготовленні апаратів і деталей для виноробної промисловості. Сталі цього дозволені до застосування у безпосередніх контактах з вином, суслом, коньячним спиртом, і навіть продуктами переробки виноробних відходів тощо. буд. допускається застосування цих сталей (08Х17Т) для виробництва устаткування, застосовуваного у молочної та м'ясної промисловості при температурах 30-140 °C і т.д.

Всі сталі серії 400, в т. ч. і AISI 430 можуть бути не тільки застосовані як замінники містять нікель марок, але і значно перевершують їх по ряду властивостей, Сталь AISI 430 може використовуватися у виробництві технологічного обладнання, яке застосовується на різних етапах харчовому виробництві (гігієнічна обробка або миття сировини, обладнання та продуктів, поділ та сортування продукції, подрібнення, змішування, розфасовка та упаковка, теплова обробка, транспортування тощо ).
Оскільки хромисті сталі мають низький коефіцієнт термічного розширення і підвищену теплопровідність порівняно з аустенітними сталевими нікель, то це визначає їх застосування (в т.ч. трубний прокат) в теплообмінних конструкціях таких, як охолоджувальні градильні і т. д. Низький коефіцієнт термічного розширення забезпечує найбільш надійне фітингове кріплення та прискорений теплообмін у системі охолодження харчових резервуарів (система з охолодженням водою, гліколем та іншими охолоджувальними середовищами). Трубопроводи та зварні конструкції з хромистих сталей змінюють розміри при коливанні температури значно менше, що забезпечує зниження втомних навантажень при перепаді температури, запобігаючи можливим витокам з гідравлічних з'єднань.

Сталь 430 повністю відповідає санітарно-епідеміологічним державним нормативам та правилам і є дуже перспективною у застосуванні при виробництві обладнання для переробної та харчової промисловості: м'ясної, олійно-жирової, хлібопекарської, спиртової, пивобезалкогольної, кондитерської, лікеро-горілчаної та інших. Висока корозійна стійкість сталі AISI 430 характеризується зменшеним у складі вуглецю та високим вмістом хрому (від 16 до 18%).

Ця сталь відмінно себе зарекомендувала як стійкий матеріал у газових середовищах, які утворюються при спалюванні палива. AISI 430 застосовується у виробництві труб і корпусів систем рециркуляції, нейтралізації, вихлопу та уловлювання відпрацьованих газів. Складні високотемпературні каталітичні окислювально-відновні реакції та агресивні газові середовища визначають неодмінне застосування корозійно-стійкої економно-легованої сталі 430 у вигляді конструкційного матеріалу у виробництві вихлопних систем, пічного та іншого супутнього обладнання (димарі, витяжні короби і т. д. ). Такі середовища можуть містити продукти неповного згоряння (вуглеводні, оксид вуглецю, оксиди азоту, сірководень, двоокис сірки тощо ) і повного згоряння (водяна пара, двоокис вуглецю, азот і т. д. ).

Тимчасовий опір при високих температурах:

Температура, °C 600 500 400 300
Межа міцності, МПа 145 250 430 450

Зварювання

Ця сталь відмінно зварюється всіма відомими методами за умови вжиття післязварювальних заходів пасивації, протруювання/очищення, не втрачаючи корозійних властивостей у місцях зварювання. Для оптимального використання дугового зварювання в інертних газах необхідно дотримуватися мінімальних енерговитрат при зварюванні шва. Рекомендовано зварювання «зверху» (тобто, якщо поверхня, що зварюється, розташовується нижче зварювального інструменту). У вигляді присадочного матеріалу можна застосовувати аустенітний дріт Cв-07Х25Н13, 309L, Св-08Х25Н13БТЮ і т. д. також можна застосовувати електроди або присадкові дроти з основою хромистої феритної сталі AISI 430. Для забезпечення гарантованої адекватної коррозії кольору втечі методом травлення або механічною обробкою за допомогою щіток з нержавіючої сталі і пропасивувати за допомогою холодного розчину (10-20%) азотної кислоти. Далі необхідне ретельне промивання в холодній воді та сушіння.

Купити за вигідною ціною

Запити споживачів повністю задовольняються виробами, що випускаються із сталі AISI 430 компанією ТОВ «Авек Глобал». Популярність даного типу виробів обумовлюється високою якістю продукції, величезною різноманітністю та реальною вартістю. Будь-яка вироблена нами продукція проходить абсолютний контроль за всім технологічним процесом, що забезпечує абсолютну гарантію високої якості нашої металопродукції. Сучасні технологічні можливості будь-якому етапі виробництва забезпечують можливість здійснювати індивідуальні замовлення у разі відсутності необхідного виду вироби у базовому виконанні. Компанія ТОВ «Авек Глобал» завжди готова виготовити якісну металопродукцію нестандартних варіантів на індивідуальне замовлення.