• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Металорукава, характеристики та використання

Металорукава, характеристики та використання

Загальна характеристика

Металорукава це гофровані гнучкі герметичні трубопроводи, забезпечені кінцевою арматурою і укладені в обплетення. Призначені для транспортування газу, рідини під тиском, у тому числі вибухонебезпечних або агресивних. Гнучкість рукава забезпечується гофрованою частиною, виготовленою з високолегованої корозійностійкої сталі, а підсилюючим елементом є металеве обплетення, яке дає можливість експлуатувати виріб при високому тиску. Виготовляється діаметром від 6 до 350 мм і довжиною від 0,2 м до 6 м. Якщо довжина перевищує 2 метри, то допускається виготовлення окремих сегментів із застосуванням сполучних елементів, що не гнуться, які при монтажі встановлюються на опори. Виготовлення гофрованої оболонки ведеться з використанням двох способів:

  • Формуванням звареної або суцільнотягнутої труби із товщиною стінки від 0,1 до 0,5 мм.
  • Методом навивання профільованої стрічки з одночасним зварюванням контактно-роликовим швом зі зварюванням по вершинах гофри.

Використання

Для герметичного приєднання до жорстких трубопроводів наземного та суднового обладнання. Використовують для транспортування газів та рідин, наприклад: водню, азоту, ксенону та кисню, при температурах від -250 до 550 °C та тиску до 600 атм. у суднобудівній, металургійній, автомобільній, верстатобудівній, нафтовій промисловості. Підтримують вакуум у системних розводках атомних котлів.

Переваги продукції визначається:

  • кількістю обплетень, що виконують функцію армування,
  • профілем гофрованої частини, висотою та кроком гофр, їх кількістю на одну одиницю довжини,
  • показником товщини стінки,
  • матеріалом виготовлення.

Металорукава забезпечують поглинання вібрації обладнання при транспортуванні рідких, газоподібних середовищ при надвисоких, високих та низьких температурах. Дають надійне з'єднання з рухомим трубопроводом, що компенсує температурні зміни, неточності монтажу.

Тривалість терміну служби

Залежить від числа циклів переміщення та повернення у вихідне положення під впливом тиску, температури, частоти та амплітуди коливання, вібрації та навантаження на кручення. Пульсації робочого середовища в паливних та гідравлічних системах, причиною яких є шестерні та плунжерні насоси, призводять до передчасного зносу та руйнування оболонки. У цьому випадку в систему вводиться демпфуючі пристрої. Для попередження гідравлічного удару не допускається використання металорукавів у трубопроводах для перекачування робочої суміші зі швидкістю понад 8 м/с для рідини та 50 м/с для газів.

Монтаж

Виготовляється з таким розрахунком, щоб у системі не було великих ділянок із незакріпленим трубопроводом. Металорукава, що працюють у горизонтальній площині, встановлюють на спеціальні підставки, лотки, використовують хомути та інші пристрої. При стиковці з фланцевими кінцівками або з фторопластовими прокладками затягування проводиться попарно навхрест, а різьбові пари затягують ключами без використання подовжувачів.

Купити за вигідною ціною

ТОВ «Авек Глобал» пропонує найвигідніші умови реалізації металопрокату. Асортимент металорукавів, що пропонується, може задовольнити будь-якого замовника. Від обсягу купівлі та додаткових умов постачання залежить ціна. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією. Наші менеджери завжди готові надати консультативну допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Терміни виконання замовлень – мінімальні. Уся продукція сертифікована. Якість гарантована неухильним дотриманням усіх технологічних норм виробництва.