• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Псевдосплави молібдену

Псевдосплави молібдену

Виготовлення псевдосплавів

У своєму складі мідно-молібденові псевдосплави марки МД-40 містять: міді – до 40%, молібдену – до 60% та домішок не більше 0,04%. Марка псевдосплавів МД-50 зі своїм складом містить меді-до 50%, молібдену — до 50% та домішок не більше 0,04%. Готові деталі не повинні мати тріщин, розшарування, сторонніх включень та надривів на кромках. Як вихідний матеріал для виготовлення штабиків (далі — листів та стрічок), служать: електролітичний мідний порошок ПМС-1 (за ГОСТ 4960 ), порошок нікелевий ПНК-1Л6 або ПНК-1Л5 (за ГОСТ 9722 ), високої чистоти металевий молібден згідно технічних умовам 48-19-69-80, відновлений молібденовий порошок або марки псевдосплавів МПЧ згідно з технічними умовами 14-22-160-2002.

Основні властивості

Відмінна теплопровідність, відносно невелика густина, висока герметичність. За допомогою даних псевдосплавів можна виробляти вироби, що мають унікальні споживчі властивості, такі як зносостійкість, теплостійкість, високі демпфуючі якості, здатність до самозмащення і низький коефіцієнт тертя. Питома електропровідність та теплопровідність сплавів безпосередньо залежить від співвідношення залишкової пористості та основних компонентів сплаву.

Хімічні властивості

Молібден реагує з соляною, із сірчаною кислотами тільки при темпері. 80-100°C. Азотна кислота, царська горілка розчиняють молібден лише за температури100°C. У холодних лужних розчинах він стійкий, але в гарячих розчинах лугів молібден повільно руйнується. Домішки вуглецю, кисню, кремнію, алюмінію, азоту, заліза, сірки та кальцію, фосфору, що містяться в технічному молібдені в сотих або стотисячних частках відсотка, значно впливають на властивості молібдену. Основна частина цих домішок робить молібден тендітнішим. Найбільш шкідливою з усіх домішок є кисень. Якщо він міститься в обсязі 0,0008-0,004%, то легкоплавкі оксиди можуть призвести до різкого підвищення його крихкості та зниження властивостей пластичної деформації, особливо при одночасному присутності вуглецю з азотом. При збільшенні відсоткової частки кисню більше 0,015% молібден не обробляється тиском і стає крихким.

Фізичні якості молібдену
Температура, при якій отримані дані характеристики t°С 20°С
Коефіцієнт лінійного температурного розширення α [1/°С] 4,9x10 -6
Щільність [г/см 3 ] 10,2
Температура плавлення t°С 2620°С
Питома теплоємність при 20 °C [кДж/(кг·град)] 0,256
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 142
Питома електрична опір R Омxмм 2 0,054

Застосування псевдосплавів

Мідно-молібденові псевдосплави використовуються у виробництві метало-оксидних напівпровідників, що мають поверхневу дифузію, гетеротранзисторів та польових транзисторів для надвисоких та міліметрових частот, монолітних інтегральних схем НВЧ — діапазону, біполярних приладів, контейнерів для упаковки лазерів. Псевдосплави застосовуються у вигляді заготовок для виробництва листів та стрічок шляхом прокатки та у виробництві різних деталей. Псевдосплави марок МД-40 та 50 необхідні у виробництві виробів з високою теплопровідністю та для спаю з алюмооксидної та берилієвої кераміки. У порівнянні з мідно-вольфрамовими псевдосплавами, мідно-молібденові значно легші, тому застосовуються в таких виробах, де невелика вага має велике значення. Листи, що містять молібден до 70%, призначені для штампування.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент псевдосплавів будь-яких марок на складі ТОВ "Авек Глобал" може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.