• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Термобіметали

Термобіметали

Компанія АвекГлоб реалізує за доступними цінами біметали в асортименті марок та профілів. Постачальником забезпечується своєчасна доставка продукції на будь-яку адресу, вказану споживачем.

Загальна інформація про термобіметали

Біметалічний або термостатичний метал визначається як «композиційний матеріал, зазвичай у вигляді листа або смуги, що містить два або більше матеріалів будь-якої відповідної природи, металевих або інших, які через різниці у властивостях, має тенденцію змінювати кривизну при зміні температури шару або смуги».

Таким чином, біметали є шаруватими металевими композитами, найбільш поширеними у вигляді смуг або листів, які складаються, щонайменше, з двох щільно пов'язаних компонентів з різними швидкостями теплового розширення.

Оскільки при нагріванні один шар розширюється більше, ніж інший, плоска смужка змушена згинатися в один бік і в протилежному напрямку при охолодженні нижче її початкової температури. Чим більша різниця в тепловому розширенні, тим більше механічне зміщення.

Метали та сплави при нагріванні розширюються до різного ступеня. Коли дві металеві смуги з різними швидкостями теплового розширення з'єднані разом, верхня смуга частково запобігає її нагріванню нижньою смугою. Результуюча сила змушує зв'язані лінії згинатися.

Завдяки цій якості біметал називають термобіметалічний, оскільки його працездатність безпосередньо пов'язана з впливом тепла. Коли зовнішні сили не застосовуються, біметал матиме форму дуги. Зазвичай вибираються два метали з коефіцієнтами теплового розширення, що суттєво відрізняються. З двох шарів, які постійно з'єднані разом за допомогою клепки, паяння або зварювання, сторона, яка виявляє найбільше теплове розширення, вважається активним компонентом.

Вона зазвичай складається із сплаву, що містить нікель, залізо, марганець або хром у різних кількостях. Сторона з меншою кількістю розширення відома як пасивний компонент, для якого часто вибирається залізонікелевий сплав Інвар, що містить 36% нікелю.

У деяких термобіметалах між двома шарами є шар нікелю або міді, щоб зменшити електроопір та збільшити теплопровідність.

Купити термобіметали за економічно вигідними цінами виробників пропонує компанія АвекГлоб. Постачальник гарантує оперативну доставку продукції будь-яку точку, встановлену клієнтом.

Виробництво та застосування

Компоненти, що використовуються для виготовлення біметалу, спочатку вибираються за їх температурними характеристиками, а потім за міцністю, оброблюваністю, теплопровідністю та електричними властивостями в залежності від конкретних вимог.

Зазвичай, біметали можуть бути отримані для реагування на зміни температури в будь-якому заданому діапазоні. І тому вибираються правильні складові, зокрема сплави з низьким коефіцієнтом розширення. Найчастіше шари зварюються разом у великий стрижень, який потім прокочується на гарячих та холодних станах прокатки в листи.

Між різними процесами прокатки листи з термобіметалу піддають термічної обробки печах для відпалу в контрольованому середовищі. Послідовність відпалу та прокатки впливає на властивості біметалу. Під час остаточного виробничого процесу холодно-

прокатані смуги маркуються пошарово, при цьому їх торці мають бути відшліфовані. Маркування зазвичай виконується на активному шарі, розташованому на опуклій стороні нагрітого термостатичного біметалу. Кінцеві листи розрізають на смуги або смуги завтовшки від 0,1 до 3 мм.

Термобіметали застосовуються в плоскій або дугоподібній формі. Велика довжина згорнутого варіанта забезпечує підвищену чутливість. Смуги та диски, що перетворюють зміну температури на механічне зміщення,

є найчастіше використовуваними біметалевими об'єктами. Тому біметали в основному застосовуються у випадках трансформації зміни температури в рух та/або силу. Електрична енергія також може бути використана для запуску ефекту в додатках, де термостатичний біметал нагрівається електрично.

І навпаки, рух і сила можуть бути перетворені на електричну енергію, наприклад. у манометрі рівня рідини.

Використання біметалу поділяється на чотири основні категорії, включаючи індикацію температури, контроль температури, обмеження часу та контроль, а також функції безпеки. Індикація температури найчастіше зустрічається в термометрах із покажчиком спіральної котушки. В цьому випадку від термобіметалу

потрібно створення достатнього моменту, що крутить, для переміщення покажчика.