• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Ренієвий лист, ренієва стрічка

Ренієвий лист, ренієва стрічка

Виробництво

Чистий метал – при кімнатній температурі пластичний. Однак, володіючи високим модулем пружності, його твердість після обробки серйозно підвищується через наклеп. Для відновлення пластичності реній відпалюють у водні, інертному газі або вакуумі. Реній здатний витримати нагрівання без втрати міцності та неодноразові охолодження. При температурі до 1200 °C його міцність перевищує за показниками вольфрам і значно перевищує міцність молібдену. Питомий електричний опір ренію в 4 рази перевищує показники вольфраму та молібдену.

Ренієві листи виробляють шляхом гарячої-холодної деформації. Різниця лише у геометрії напівфабрикату, який пресують над штабик із квадратним перетином, а плоску форму заготівлю. Спочатку компактному металу надається необхідна форма за допомогою технологічних стандартних дій, наприклад, гнуття, кування, вирубування. Через швидке окислення ренію при температурі, оптимальної для цих дій, його розігрівають у захисній атмосфері, як правило, у водні, і швидко обробляють.

Заготівля нагріваються до високої температури, і піддається куванні, після чого прокочується. Для того щоб охолодження металу не відбулося, прокатка проводиться з великою швидкістю. У процесі оболонкової прокатки застосовують плакування листа за допомогою інших металів. За ступенем перетворення на тонкий лист, зменшується температура прокатки. Лист після прокатки відрізняється дуже гладкою поверхнею, його можна видавити та відштампувати у промислові вироби різної форми.

Поверхня листа очищається від оксидів при температурі 1000 °C методом прожарювання у водневій атмосфері або шляхом промивання в спеціальному гарячому розчині їдкого натру. Деталі складної форми з ренію можна виготовляти за допомогою механічної обробки ренієвих спечених пористих заготовок, попередньо просочених міддю. Після спікання у вакуумі такого виробу мідь видаляється і реній ущільнюється до 90%.

Фізичні властивості Re
Атомна (молярна) маса г/моль 186,2
Ступені окислення 7, 6, 5, 4, 3, 2, -1
Щільність [г/см 3 ] 21,02
Температура плавлення t°С 3186°С
Теплота плавлення кДж/моль 34
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 48
Теплота випаровування кДж/моль 704

Застосування

Ренієвий лист застосовується в металургії та електротехніці у виробництві різних електронагрівальних елементів, що мають стабільні показники та високу опірність. Дані елементи найчастіше виготовляються зі стрічки, чия товщина становить 5-20 мкм. Смуга і стрічка служать у виробництві еталонів опору та компенсаційних проводів, для яких використовується зазвичай вольфрам-ренієвий сплав.

Ренієва стрічка йде на виготовлення електроконтактів, що самоочищаються. При замиканні та розмиканні електричного ланцюга розряд окислює метал у контакту. Так само окислюється реній, проте його оксид більш леткий і випаровується при розрядах з поверхні контакту, термін служби контактів помітно зростає.

У приладобудівній галузі важливі також інші якості ренію. З ренієвих сплавів виготовляють керни для вимірювальних апаратів найвищих класів точності. Ці керни повинні бути тверді, немагнітні та стійкі до корозії. У теодолітах, нівелірах, гіротеодолітах (геодезичних приладах) для стабілізації механічних або оптичних вузлів застосовуються металеві підвіси з дуже тонкого ренієвого дроту або стрічки. З реній монокристалічних сплавів нікелю з підвищеною жароміцністю в машинобудуванні виготовляють лопатки газотурбінних двигунів.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.