• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Празеодим марки, хімсклад

Празеодим марки, хімсклад

Загальна характеристика

Празеодим (Pr) є елементом третьої групи періодичної системи хім. елементів. Атомний номер 59 атомна маса 140,9. відноситься до групи лантаноїдів. Був відкритий австрійським хіміком Карлом Ауер фон Вельсбахом (1885 р.), який зміг розділити дідим — рідкісноземельний метал, який раніше вважався одним елементом, на неодим і празеодим… Назва останнього означає в перекладі з грецької «близнюк» та «світло-зелений». Вміст у літосфері цього елемента становить 9 г/т. Його одержують із суміші рідкісноземельних елементів. При екстракційному, хроматографічному поділі празеодим концентрується разом з іншими легкими лантаноїдами, у тому числі з неодимом, після чого відокремлюється від інших шляхом електролізу або металотермічним способом при температурі 850 °C.

Фізичні якості Pr
Атомна (молярна) маса г/моль 140,9
Атомний номер 59
Щільність [г/см 3 ] 7
Температура плавлення t°С 903,8°С
Ступінь окислення 4, 3
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 12,5
Теплота плавлення кДж/моль 11,3

Хімічні властивості

Празеодим окислюється на повітрі повільно, проте при сильному нагріванні спалахує, утворюючи, суміш три- і чотиривалентного оксиду. При прожарюванні празеодима в атмосфері H 2 або CH 4 одержують оксид Pr 2 O 3 . Під тиском 10 МПа в атмосфері O2 утворюється діоксид PrO2 .

Застосування

Разом з неодимом празеодим застосовується для інфрачервоних лазерів з довжиною хвилі 1,05 мкм, а також магнітних сплавів. Оксид PrO 2 здатний надавати склу блідо-зелений колір. У малих кількостях монотеллурид празеодима застосовується для регулювання властивостей опору, електрорушійної сили, міцності термоелектричних сплавів на основі рідкісноземельних елементів з коефіцієнтом термоелектрорушійної сили 55 мкВ/К. Сплав празеодима з германієм та кремнієм є надпровідним матеріалом. Празеодим застосовується в електровакуумній техніці для підвищення ефективності катодів, а також для виготовлення магнітних сердечників, а також легування сталей, він затребуваний в медицині, виробництві кераміки. Солі празеодиму оптимізують процес керування ядерно-магнітним резонансом. З нього в металі з кольоровими металами виробляють такі види прокату - дріт, коло, лист.

Купити за вигідною ціною

ТОВ "Авек Глобал" є компанією, яка здійснює реалізацію кольорових, рідкісних металів на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір виробів із празеодиму, а також його сплавів. Від обсягу замовлення, додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових продажах надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди готові надати кваліфіковану допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Вся продукція сертифікована, постачається у найкоротші терміни.