• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

ТЛ5 титан круг, пруток, лист

ТЛ5 титан круг, пруток, лист

Загальні відомості сплаву ТЛ5

Титановий ливарний сплав марки ТЛ5 розроблений КМ ЦНДІ «Прометей» для експлуатації у морських умовах. Він має корозійну стійкість у морській воді.

Переваги титанового сплаву марки ТЛ5

Сплав Технологічні властивості Загальна характеристика Застосування
ТЛ5 Має гарні ливарні властивості та легко зварюється. має велику міцність у порівнянні з ТЛ3, але менш пластичний. Тяжкозавантажені деталі для турбогенераторів, зварні конструкції, гребні гвинти.

Оскільки титан має низьку щільність, вага конструкцій у порівнянні зі сталевими знижується на 40%, це призводить до зниження навантаження на підшипникові вузли, завдяки чому збільшується термін експлуатації обладнання. Важливою властивістю ливарних марок титану є стійкість проти міжкристалітної, щілинної корозії та розтріскування. Титанові сплави відрізняються стійкістю до ґрунтової, атмосферної вологи, дії морської, хлорованої води. Вони стійкі в контакті з кислотами, серед природного газу, нафтопродуктів, нафти, в агресивній промисловій атмосфері, киплячому розчині аміаку.

Оптимізація властивостей

Останні дослідження продемонстрували можливість підвищення механічних якостей фасонних виливків методом формування біпластинчастої структури шляхом термічної обробки. При цьому широкі -пластини, мають прошарок перетвореної -фази. Термообробка, яка дає біпластинчасту структуру, включає при температурах α+β-області відпал (після якого ширина бета-прошарку зростає) і подальше охолодження, яке призводить до виділення тонких α-пластин різних орієнтацій у β-фазі, що ефективно гальмує через пластинчасту структуру передачу ковзання.

Термічна обробка

Щоб сформувати пластинчасту структуру деталей, отриманих точним литтям з подальшою газостатичною обробкою, їх нагрівали при t° 1050° (β-область), а потім охолоджували зі швидкістю до 1°С/хв. Для досягнення біпластинчастої структури матеріал нагрівали до 880 °C, після чого охолоджували з різними швидкостями від 15 до 8000°С/хв. Товщина перетвореної β-прошарку зі збільшенням швидкості охолодження збільшувалася. На кінцевому етапі обробки всі зразки старіли 24 години при температурі 500 °C для утворення тонких частинок фази - α-2.

Виробництво

Титановий ливарний сплав марки ТЛ5 виготовляють згідно з ОСТ 5Р.9071-88. При збільшенні швидкості охолодження титанових ливарних сплавів зростає межа плинності, збільшується опір багато- та малоциклової втоми.

Застосування

За допомогою сучасних технологій стало можливим виробництво титанових виробів різного профілю. актуальні у виробництві арматури різноманітного застосування. Титанова марка ТЛ5 незамінна для важких деталей турбогенераторів, виробництва зварних конструкцій, гребних гвинтів.

Контроль якості

Здійснюється зовнішній обов'язковий огляд, перевірка механічних якостей виливків, аналіз хімічного складу. Такі способи контролю якості, як гамма-скопія, рентгеноскопія, ультразвукова дефектоскопія, рідинно-пенентратний (люмінесцентний) контроль. Виливки при необхідності випробовуються під пневмо-або гідротиском. Щоб уникнути прихованого шлюбу, вони піддаються ізостатичного гарячого пресування, що наближає кристалічні грати до якості кованого металу.

Купити за вигідною ціною

ТОВ «Авек Глобал» спеціалізується на продажу жароміцних та нержавіючих сплавів. Ознайомитись детальніше з продукцією, уточнити її основні властивості, оформити замовлення, ви можете зв'язавшись із найближчим офісом нашої компанії. Пропонуємо титанові сплави зі складів в Україні та Росії з доставкою по СНД та за кордон. Вся продукція сертифікована та є в наявності. Терміни виконання замовлень – мінімальні. У разі виникнення питань, ви отримаєте вичерпну консультацію від досвідчених менеджерів. При оптових замовленнях компанія надає систему гнучких знижок.