• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Цирконієвий лист, цирконієва стрічка, фольга

Цирконієвий лист, цирконієва стрічка, фольга

Цирконій є пластичним та водночас твердим металом. За пластичністю цирконій знаходиться ближче до золота, тому його можна розкачувати в найтоншу фольгу, завтовшки кілька мікронів. Цирконієва стрічка та лист мають цілу низку неординарних властивостей, які дозволяють застосовувати ці види прокату на найвідповідальніших рубежах сучасних технологій: у приладобудуванні, хімічній галузі, електротехніці, атомній енергетиці, машинобудуванні.

Фізичні якості Zr
Атомна (молярна) маса г/моль 91,224
Ступінь окислення 4, 3, 2, 1, 0
Щільність [г/см 3 ] 6,5
Температура плавлення t°С 1855°С
Теплота плавлення кДж/моль 19,2
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 22,7
Теплота випаровування кДж/моль 567

Виробництво

Цирконієвий лист та стрічка виробляються шляхом гарячої, холодної прокатки. Відповідно до нормативів ГОСТ, поверхня готових виробів може мати незначні дефекти: колірні зміни, ризики, вм'ятини, які не виходять за розмір відхилень, що допускаються. Колірні зміни також нормуються стандартом і залежать від термінів та умов зберігання матеріалу.

Розміри цирконієвих листів знаходяться в широкому діапазоні 5 мм - товщині, по ширині - 500-800 мм і завдовжки близько 500-2000 мм. Якщо розміри більші, то допускається відхилення по довжині до 20 мм. цирконієві листи бувають мірної, немірної довжини, кратної та некратної100. Якість цирконієвого прокату безпосередньо залежить від супутніх легуючих компонентів. Сурма, вісмут, сірка, цинк, свинець знижують стійкість. Сірка на поверхні формує сульфідну плівку, яка в порівнянні з цирконієм має знижену температуру плавлення, роблячи лист при розжарюванні ламким. Основний метод очищення від домішок – електрорафінування. В даному випадку, лист занурюється в електроліт, а як катод виступає інший цирконієвий лист, на чиї поверхні осідає в чистому вигляді метал. Цей процес самоокупний, оскільки в процесі електрорафінування виділяється «анодний шлам» і легко розкладається на велику кількість хімічних цінних елементів.

Використання

Цирконієва стрічка переважно застосовується в електротехніці та приладобудуванні для виробництва анодів, катодів, а також різних електронагрівачів та елементів з високим стабільним рівнем опору. Такі елементи найчастіше виготовляються з цирконієвої стрічки, товщина якої становить 5-20 мкм. Лист із цирконію широко застосовується в ядерній енергетиці, хімічній галузі, машинобудуванні. Листи з цирконію холоднокатані з присадкою ніобію до 2,5% після прокату відпалюють у вакуумі, а поверхня протравлюється. Даний лист може затримувати радіацію і має вузький переріз захоплення теплових нейтронів і стійкість до агресивних середовищ. Такі листи використовуються для кожухів теплових котлів у ядерних реакторах та корпусів хімічних реакторів.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.