• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Труба танталова

Труба танталова

Загальна характеристика

Тантал є металом сіро-стального кольору з синюватим відливом з поверхневими оксидами, елементом під номером 73 періодичної хімічної таблиці. елементів, що позначаються Ta. Хімік зі Швеції А. Г. Екеберг у 1802 р. з двох мінералів, які були знайдені у Фінляндії та Швеції, виділив новий метал, після чого виявилося, що у його складі міститься 2 різні елементи. Тільки через 40 років хімік Розе зміг з'ясувати, що мінерал колумбіт у своєму складі містить ніобій і тантал. Через складнощі отримання танталу у чистому вигляді йому дали назву на честь давньогрецького героя Тантала.

Найбільш багатими на тантал родовищами є Франція, Єгипет, Австралія, Таїланд і Китай. Стабільний тантал 181 має незначну домішку в рудах (1:1000) радіоактивного танталу 180 із періодом піврозпаду у тисячі мільярдів років.

Властивості танталу

Тантал є металом сіро-сталевого кольору із синюватим відливом. При нормальних температурах тантал стійкий на повітрі. Його окиснення починається при температурі 200-300°С. Головною особливістю тантал є його здатність поглинати гази водню, кисню, азоту, чиї незначні домішки впливають на механічні та електричні характеристики. При нижчій температурі водень поглинається дуже повільно, при температурі 500 ° C спостерігається максимальна швидкість поглинання, при цьому починає відбуватися не тільки адсорбція, а формуватися гідриди.

Газ при поглинанні передає металу крихкість, проте в процесі нагрівання понад температуру 600 °C у вакуумі майже весь H2 починає виділятися і відбувається відновлення колишніх механічних характеристик. Тантал при температурі 600 °C поглинає азот, за більш високої температури починає формуватися нітрит, який має температуру плавлення 3087 °C. Оскільки тантал практично не стійкий до лугів, він роз'їдається гарячими розчинами їдких лугів і в соді. У розплавлених лугах він починає утворювати солі танталової кислоти.

Фізичні якості Ta
Атомна (молярна) маса г/моль 180,9
Ступінь окислення 5
Щільність [г/см 3 ] 16,65
Температура плавлення t°С 3020°С
Теплота плавлення кДж/моль 24,7
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 57,5
Теплота випаровування кДж/моль 758

Використання

Тантал вперше був застосований у виробництві ниток розжарення електроламп у 1900-1903 рр., Пізніше він був замінений вольфрамом. Застосування цього металу в XXI столітті безпосередньо пов'язане з розвитком радіотехнічної радіолокаційної та рентгенівської техніки. Унікальність танталу до поглинання газів сприяє підтримці глибокого вакууму електровакуумної техніки.

Емісійна висока здатність, а також здатність до газової адсорбції та тугоплавкість танталу визначають його застосуванням у виробництві деталей для електровакуумних приладів. Танталові покриття мають привабливий вигляд як з нікелю і хрому і не тільки зовнішній. Розроблено спосіб нанесення танталу на такі великі вироби, як труби, листи, тиглі, ракетні сопла тощо. лише 50-80 кг/кмм2. карбід танталу в суміші з вольфрамом є матеріалом, який не має альтернативи для буріння найміцніших порід ударно-поворотним способом, а також для металообробки інструментальних сталей.

Тантал використовується у виготовленні боєприпасів як металева сорочка для кумулятивних бронебійних снарядів. В авіакосмічній техніці найпопулярнішим і незамінним став берилід танталу, оскільки він стійкий до окислення і дуже твердий. Домішка п'ятиокису танталу зі склом використовується в експериментальній фізиці та ядерній енергетиці для варіння скла, яке затримує гамма-промені. Його також застосовують у електротехніці у виробництві високоємних конденсаторів та випрямлячів струму. У цих конденсаторах використовують таблетки танталу, отримані шляхом порошкової металургії, спечені і спресовані під високими температурами. Активна поверхня пористої таблетки танталової зростає в сто разів, що дає можливість отримати при високій ємності невеликі габарити конденсатора. Танталові конденсатори застосовуються також у військових радіостанціях, оскільки можуть експлуатуватися в екстремальних умовах при температурі -80 +200°С. До танталу в останні роки почав виявлятися інтерес і ювелірів, оскільки він здатний утворювати міцну плівку оксиду різних кольорів на поверхні.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.