• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Гольмій марки, хімсклад

Гольмій марки, хімсклад

Загальна характеристика

Гольмій відноситься до рідкісноземельних елементів 3-ї групи періодичної системи хім. елементів, де позначені як Ho. Атомний номер 67, атомна маса 164,93, валентність +3. При нагріванні легко реагує з азотом, воднем, бромом, хлором, зате стійкий до впливу фтору. Являє собою світло-сірий м'який метал, стабільний ізотоп групи лантаноїдів, що легко піддається механічній обробці. Отримують його шляхом відновлення фториду HoF 3 кальцієм. Цей елемент було виявлено в «ербієвій землі» швейцарським вченим Дж. Соре шляхом спектрального аналізу. Хімік зі Швеції П. Клеве зміг виділити оксид гольмію, назвавши його на честь Holmia – старовинної назви шведської столиці. У воді світового океану вміст гольмію — близько 2,2x10 -7 %, а у земній корі - 1,3x10 -4 %, як правило, він зустрічається в рудах інших рідкісноземельних металів - бастенезит, апатит, монацит, гадолініт.

Фізичні якості Але
Атомна (молярна) маса г/моль 164,93
Ступінь окислення 3
Щільність [г/см 3 ] 8,795
Температура плавлення t°С 1474°С
Теплота плавлення кДж/моль n/а
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 16,2
Теплота випаровування кДж/моль 301

Застосування

Належить до групи кольорових металів. Широко затребуваний у металургії, ядерній енергетиці, виробництві мікроелектроніки, термоелектричних матеріалів, лазерів. Полюсні наконечники надпровідних гальмієвих магнітів дають потужні магнітні поля. Буквально незамінним є сплав ербій-гольмій. Радіоактивний ізотоп Ho-166 використовується аналітичною хімією як радіоактивний індикатор. Іони гольмію здатні генерувати інфрачервоне лазерне випромінювання з довжиною хвилі близько 2 мкм. Солі гольмію служить для активації люмінофорів, виробництва спеціального скла, що поглинає іонізуюче випромінювання. З цього металу виготовляють такі види прокату як: прутки, дріт, лист. ГОСТ 23862.3-79 нормує визначення домішок оксидів гольмію спектральним способом.

Купити за вигідною ціною

ТОВ "Авек Глобал" є компанією, яка здійснює реалізацію кольорових, рідкісних металів на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір виробів із гольмію, а також його сплавів. Від обсягу замовлення, додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових продажах надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди готові надати кваліфіковану допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Вся продукція сертифікована, постачається у найкоротші терміни.