• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Дріт танталовий

Дріт танталовий

Загальна характеристика

Тантал є жароміцним та ковким металом сріблясто-сірого кольору. Через свої виняткові властивості тантал є дуже трудомістким матеріалом на всіх етапах виготовлення, у зв'язку з чим його застосування можуть дозволити собі тільки фінансовані галузі, що непогано фінансуються. Танталове коло та дріт є найбільш затребуваними видами металопрокату в сучасній електротехніці, радіоелектроніці, у хімічному виробництві, ВПК, медицині, в тих місцях, де тантал не має альтернативи — завдяки тугоплавкості, пластичності, міцності, біологічній інертності.

Фізичні якості Ta
Атомна (молярна) маса г/моль 180,9
Ступінь окислення 5
Щільність [г/см 3 ] 16,65
Температура плавлення t°С 3020°С
Теплота плавлення кДж/моль 24,7
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 57,5
Теплота випаровування кДж/моль 758

Виготовлення

Через складнощі отримання металу його назвали на честь відомого багатьом царя Тантала за висловом «Танталові муки». Тантал лише на початку ХХ століття навчилися відокремлювати від ніобію та інших домішок, виплавляти у чистому вигляді. Виробництво танталу починається з рудного концентрату, який при отриманні містить близько 8% оксиду танталу та 60% ніобію. Ніобій і тантал поділяють шляхом екстракції і лише після цього рафінують, відновлюючи сам тантал. Танталове коло, аналогічно іншим напівфабрикатам із цього металу, одержують способом порошкової металургії шляхом відновлення металу вуглецем. Обробка проводиться за допомогою електроннопроменевої, плазмової або вакуумної дугової плавки. Танталове коло є напівфабрикатом у формі циліндра, який підлягає подальшій обробці під тиском. Дріт зазвичай розкочується до діаметра 0,05-3мм.

Використання

Початок використання дроту з танталу збігся на початку ХХ століття з пошуком матеріалу як нитка розжарювання для електроламп. На ринку тантал протримався лише кілька років, оскільки був витіснений дуже швидко високорентабельним вольфрамом. Тантал має цінне поєднання переваг: високою емісійною здатністю та жароміцністю, що дозволяють застосовувати його у виготовленні деталей радіотехнічних, рентгенівських та радіолокаційних приладів. Масова потреба у цьому металі з'явилася за часів розвитку електровакуумної техніки. Його здатність поглинати гази сприяє підтримці глибокого вакууму в електровакуумних пристроях. Танталовий дріт застосовується в сучасній медицині, в таких його напрямках, як пластична та кісткова хірургія, де скріплюють кістки за допомогою танталових шурупів, з'єднують зв'язки, м'язи, нерви, виготовляють протези суглобів і кісток, накладають при черепно-мозкових травмах. Тантал здатний не викликати алергію та не дратувати живу тканину. Танталовий дріт застосовується також у надпровідниках (кріотронах), які використовуються у обчисленнях.

Постачання

Дріт, діаметр якого більше 1 мм, поставляється в технологічному спеціальному мастилі. Довжина дроту в залежності від діаметра може бути 150 - 2000 м. Відсотковий склад домішки в конденсаторному дроті (діам. 0,15-1,0 мм) повністю відповідає складу домішок в танталовому злитку.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.