• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Термопарний дріт

Термопарний дріт

Основні властивості

Виготовляється термопарний дріт із сплавів алюмель, копель, хромель марок ТМ, Т, константан. Фізичні властивості безпосередньо залежать від співвідношення компонентів, що входять до них. Сплав алюмель - дуже пластичний, здатний зберігати протягом тривалого часу міцність. Константан має високий електричний опір, що не залежить від температури. Сплав краплі з залізом, хромелем і міддю має схожі з контантаном якості: велику термоелектрорушійну силу, мінімальний коефіцієнт температурного розширення, високу теплостійкість до температури 600 °C, а також стійкість до корозії. Сплав хромель має високу жаростійкість і характеризується зміною термоелектрорушійної сили в широких межах.

Переваги термопарного дроту

- жаростійкість;

- Низька щільність;

- Високий електричний питомий опір;

- Мінімальний коефіцієнт температурного лінійного розширення;

- Невисокий коефіцієнт температурного електричного опору;

- Висока термо-ЕРС в діапазоні робочої температури є найважливішою властивістю.

Використання

Термопарний дріт призначається для виробництва термопар, а також компенсаційних проводів у вимірювальних та перетворювальних пристроях систем автоматизації, які працюють за дуже високої температури. Термопара складається з пари різних провідників, які одним кінцем спаяні та поміщені в середу, призначену для вимірювання температури («гарячий контакт»), а вільні два кінці поміщають у термостат (так званий «холодний контакт»).

Принцип роботи

Термопара працює за принципом термоелектричного ефекту, тобто вимірює при нагріванні різницю потенціалів провідників з різних матеріалів, що виникає. Для більш точних показань при незначному нагріванні використовують термопари, що мають високу термоелектрорушійну силу. Вони мають позитивні електроди: мідь, хромель чи залізо, а негативні – алюмель, копель, константан. За величиною термо-ЕРС перше місце займає термопара копель-хромель (ТХК), яка використовується при температурах до 800 °C, друге місце мідь-копель, після спадання: копель-залізо (до 760 °C). Компенсаційні дроти здійснюють передачу потенціалу до реєструючого датчика. Для таких дротів використовується більш дешевий дріт: константан, хромель марки К або КМ, копель та ін.

Види термопар та діапазони вимірювань

t° 200 - 1000 ° C - алюмель - хромель (ТХА);

t° 200 - 800 ° C - крапель - хромель (ТХК);

t ° від -40 до 900 ° C - Константан - хромель (ТХК);

t° до 300 °C - мідь-константан;

t ° від 0 до 760 ° C - залізо-кіпель;

t° в інертному середовищі до 3000°C-вольфрам-реній.

вимірює дуже низькі кріогенні температури – залізо-константан;

Купити за вигідною ціною

Широкий асортимент термопарного дроту із різних сплавів поставляється зі складу ТОВ «Авек Глобал» за оптимальними цінами. Пропонуємо вигідні умови співпраці. На нашому сайті завжди найоперативніша інформація. За потреби Вас проконсультують досвідчені менеджери, які завжди допоможуть із вибором продукції. Якість гарантується суворим дотриманням норм виробництва всіх етапах. Терміни постачання мінімальні. На оптові замовлення поширюються пільгові знижки.