• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Гадоліній марки, хімсклад

Гадоліній марки, хімсклад

Загальна характеристика

Гадоліній є елементом третьої групи періодичної системи хім. елементів з атомним номером 64 та атомною масою 157,25. Належить до групи лантаноїдів. Свою назву отримав на честь хіміка з Фінляндії – Гадоліна. Було відкрито Ж. де Мариньяком в 1880 році, який довів присутність в оксидній суміші рідкісноземельних металів нового елемента. Вміст гадолінію в океанічній воді становить 2,4·10 - 6 мг/л, у земній корі його міститься 8 г/т (за Тейлором). Отримують його шляхом відновлення фториду GdF 3 або хлориду GdCl 3 кальцієм. При поділі оксидів рідкісноземельних металів на фракції отримують сполуки гадолінію.

Фізичні якості Gd
Атомна (молярна) маса г/моль 157,25
Ступінь окислення 3
Щільність [г/см 3 ] 7,9
Температура плавлення t°С 1312°С
Теплота плавлення кДж/моль 10
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 10,5
Теплота випаровування кДж/моль 328

Застосування

Гадоліній широко застосовується електронікою, ядерною енергетикою. Це зумовлено його ядерно-фізичними характеристиками, а також високим ступенем технологічності. Сплав його із залізом та кобальтом призвів до створення нових носіїв інформації, які мають високу щільність записів. За допомогою нових технологій вирощують галієвий гранат (монокристальний гадоліній). Цей елемент затребуваний для виробництва твердотільних лазерів, які активно застосовуються при променевій обробці металу, каменю та медицині. Маючи високу здатність захоплювати нейтрони, цей елемент знайшов застосування для захисту від нейтронів та управління ядерним реактором. Оксид Gd 2 Про 3 застосовується для варіння скла, що поглинає теплові нейтрони. Гексаборид GdВ 6 застосовується у виробництві катодів рентгенівських установок або потужних електронних гармат.

Сплав гадолінію із залізом є найємнішим акумулятором водню, тому знайшов застосування у водневому автомобілі. При діагностиці остеопорозу застосовується 153 Gd. Коли потрібна блокада Купфера, для лікування печінки застосовується хлорид GdCl 3 . Гадодіамід є контрастним препаратом. Сплав нікелю з гадолінієм використовується у виробництві контейнерів для зберігання відходів радіоактивних речовин. Сьогодні великий інтерес проявляє монокристалічний сплав тербій-гадоліній, який використовується у виготовленні холодильників.

Металопрокат

Прокат сплавів гадолінію випускається у формі прутків, листа, дроту, на підставі технічних умов та ГОСТ 23862.13-79 , який нормує частку оксидів, що визначаються методом люмінесценції. ГОСТ 23862.5-79 нормує спектральний аналіз окису Gd 2 Про 3 .

Купити за вигідною ціною

Великий вибір рідкісних металів складі ТОВ «Авек Глобал» здатний задовольнити будь-якого споживача. Якість забезпечується абсолютним дотриманням усіх технологічних виробничих норм. Пропонуємо продукцію зі складів Росії, України з доставкою на будь-яку адресу. Наші спеціалісти запакують, укомплектують, промаркують ваше придбання, також простежать за доставкою. Вся готівкова продукція сертифікована. Ціна залежить від обсягу замовлення та додаткових умов постачання. Строки реалізації замовлень мінімальні. При оптових замовленнях компанія надає суттєві знижки.