• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Ванадієвий порошок. Марк, хімічний склад.

Ванадієвий порошок. Марк, хімічний склад.

Загальна характеристика

Ванадій є елементом п'ятої побічної групи періодичної системи елементів. Являє собою пластичний сіро-сталевий метал без вмісту домішок нітридів та карбідів. Має хімічну активність, яка обумовлена положенням цього елемента і закінченою 18-електронною оболонкою. Має здатність легко витягуватися в дріт, а при нормальній температурі може прокочуватися в тонку фольгу. Домішка нітридів або карбідів збільшує твердість та крихкість. Порошок ванадію - сірого кольору.

Фізичні властивості V
Атомна (молярна) маса г/моль 50,9415
Ступені окислення 5, 4, 3, 2, 0
Щільність [г/см 3 ] 6,11
Температура плавлення t°С 1920°С
Теплота плавлення кДж/моль 17,5
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 30,7
Теплота випаровування кДж/моль 480

Хімічні властивості

Компактний метал при звичайних температурах залишається навіть у вологому повітрі блискучим. При нагріванні на повітрі порошок ванадію змінює колір, покривається оксидами різного ступеня окиснення, може активно з'єднуватися з хлором, киснем та сіркою, а також може розчиняти до 42% водню. Згоряючи, порошок перетворюється на V 2 O 5 . Порошок ванадію в процесі нагрівання в азоті починає утворювати нітриди VN, VN 2 , V 3 N, а при надмірному вмісті хлору утворює тетрахлорид. Металевий ванадій має стійкість до впливу різних реагентів. Крім HF, він розчиняється тільки в кислотах, які являють собою сильні окислювачі: HN0 3 царській горілці. На цей метал не діють лужні розчини, але розплавлені луги розчиняють його. Тверді вуглецевмісні відновники, а також вуглецевмісні гази під час нагрівання утворюють карбід VC.

Виготовлення

В атмосфері водню металевий ванадій утворює гідрид ванадію, який потім дегідрують та подрібнюють. При цьому, метал нагрівається спочатку у вакуумі до температури 200-300 °C, а потім в атмосфері Н 2 , створюваної після термічного розкладання гідриду титану з перетворенням в ненасичений стан. Активується компактний ванадій при температурах 600 ° - 800 ° C, а гідрування відбувається при t ° понад 50 ° і до 200 ° C. При подрібненні гідриду ванадію до порошку, дегідрування його здійснюється при t° 650°-800°З витримкою його до залишкового тиску 0,05 — 0,5 мм. рт. стовпа і поглинанням ненасиченого гідриду титану, що виділяється. Даний спосіб призначається для отримання високочистих ванадієвих порошків з компактного металу. Він проводиться на спеціально розробленій установці, яка складається з форвакуумного насоса, з реторту жароміцних сталей, магістралі для вакуумування та транспортування водню із запірними компонентами, а також з контрольно-вимірювальної апаратури та електропечей, призначених для нагрівання реторту.

Купити за вигідною ціною

Вибір ванадієвих порошків на складі ТОВ "Авек Глобал" здатний задовольнити будь-якого споживача. Якість забезпечується абсолютним дотриманням усіх технологічних виробничих норм. Пропонуємо продукцію зі складів Росії, України з доставкою на будь-яку адресу. Наші спеціалісти запакують, укомплектують, промаркують ваше придбання, також простежать за доставкою. Вся готівкова продукція сертифікована. Ціна залежить від обсягу замовлення та додаткових умов. Терміни постачання мінімальні. При оптових замовленнях надаються пільгові знижки.