• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Ітербій марки, хімсклад

Ітербій марки, хімсклад

Загальна характеристика

Ітербій є світло-сірим металом, що відноситься до рідкісноземельної ітрієвої підгрупи. Це елемент 6-го періоду третьої групи періодичної системи Д. І. Менделєєва , де позначений як Yb. Атомний номер 70, До t° 792 °C ітербій має кубічні α-решітки за типом міді, а при більш високій температурі набуває β-об'ємно-центрованих ґрат, подібних α-Fe. У літосфері його вміст становить 0,33 г/т. Найбільш багатими ітербієм гідротермальними мінералами є гранітні пегматити. Основний спосіб отримання - відновлення оксиду Yb 2 Про 3 лантаном або вуглецем у вакуумі, або шляхом електролізу розплаву хлориду YbCl 3 .

Фізичні якості Yb
Атомна (молярна) маса г/моль 173,04
Ступінь окислення 3, 2
Щільність [г/см 3 ] 6,9654
Температура плавлення t°С 824°С
Теплота плавлення кДж/моль 3,25
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 34,9
Теплота випаровування кДж/моль 159

Застосування

Ядерна фізика, електроніка, виготовлення термоелектричних матеріалів. З оксиду Yb 2 Про 3 виробляють волоконну оптику потужних лазерів. Іони ітербію здатні генерувати лазерне випромінювання в інфрачервоному інтервалі з довжиною хвилі близько 1,065 мкм. Іттербій затребуваний для промислового виробництва магнітних сплавів. Монокристалічний сплав фториду YbF 3 і фториду барію, легований гольмієм, також застосовується для виготовлення лазерів. З борату ітербію виробляють спеціальні емалі та скла, необхідні атомній енергетиці.

Електроніка застосовує ітербій як діелектрик для отримання МДП-структур. При опроміненні нейтронами в атомному реакторі він перетворюється на ізомер гафнію, який можна також застосовувати як акумулятор енергії, але дані розробки сьогодні знаходяться ще на теоретичній стадії. Ітербій служить газопоглиначем електровакуумних приладах. На його основі виробляють кристалофосфори (люмінофори). З його допомогою легуються спеціальні метали. Він належить до групи кольорових металів, з нього виробляють як сортовий, і плоский прокат: дріт, коло, лист.

Купити за вигідною ціною

ТОВ "Авек Глобал" є компанією, яка здійснює реалізацію кольорових, рідкісних металів на найвигідніших умовах. На складі надано великий вибір виробів з ітербію, а також його сплавів. Від обсягу замовлення, додаткових умов постачання залежить ціна. При оптових продажах надаються суттєві знижки. Наші менеджери завжди готові надати кваліфіковану допомогу. А великий асортимент не залишить без вибору. Вся продукція сертифікована, постачається у найкоротші терміни.