• +38 (056) 790-91-90
  +38 (056) 790-91-90
 • +49 (30) 217-888-05

Коло, пруток гафнієвий ГФІ-1

Коло, пруток гафнієвий ГФІ-1

Постачальник - компанія АвекГлоб - пропонує за доступними цінами від виробника пруток та коло з гафнію ГФІ-1. Постачальником гарантується своєчасна доставка продукції на будь-яку адресу, вказану споживачем.

Технічна характеристика

Гафнієве коло та пруток марки ДФІ-1 вакуумного переплаву виробляються згідно з нормами ТУ 48-4-502-88. Основною домішкою у гафнії є цирконій. Гафній пластичний, і має характерний сріблястий блиск. Метал має щільно запаковану гексагональну кристалічну структуру. Він відрізняється чудовими механічними властивостями і має надзвичайно гарну корозійну стійкість. Однак на його властивості значною мірою впливає міра домішки цирконію.

Дрібнодисперсний порошок гафнію є пірофорним і може спонтанно спалахнути на повітрі. Гафній ГФІ-1 стійкий до концентрованих лугів, але реагує з киснем, азотом, вуглецем, бором, сіркою та кремнієм, а також з галогенами при підвищених температурах.

Актуальність застосування

Гафній ГФІ-1 має добрий переріз поглинання для теплових нейтронів (приблизно у 600 разів більше, ніж у цирконію). Тому пруток та коло з гафнію марки ДФІ-1 активно використовуються при виготовленні контрольних стрижнів у ядерних реакторах. Інші практичні застосування гафнію - газонаповнені лампи та лампи розжарювання, а також гетери для кисню та азоту.

Хімічний склад

Гафній марки ДФІ-1 містить до 99,5% цирконію та гафнію, при цьому вміст цирконію не повинен перевищувати 1%. З інших домішок, що є в гафнієвих прутках та колі, необхідно виділити сірку, алюміній, скандій, залізо, молібден, ніобій, тантал та кремній.

Фізико-механічні властивості

 • Щільність, кг/м 3 - 13100;
 • Температура плавлення, 0 С - 2233;
 • Модуль пружності, ДПа - 206;
 • Коефіцієнт теплопровідності за кімнатної температури, Вт/мград — 9;
 • Межа тимчасового опору, МПа - 365 ... 380;
 • Межа пластичності, МПа - 180 ... 190;
 • Відносне подовження при розтягуванні, % - 31 ... 42;
 • Твердість за Брінеллем, НВ, не більше - 131.

Сортамент та особливості застосування

Ковані коло та пруток з гафнію марки ДФІ-1 поставляються діаметром від 3 до 50 мм, довжиною від 50 до 500 мм. За індивідуальним замовленням можливе виробництво прутків та кола більшої довжини. Для підвищення пластичності об'ємний прокат гафнію перед куванням піддають рекристалізаційному відпалу. При діаметрі прутків/кола понад 15 мм матеріал піддається механічній обробці.

Постачальник – компанія АвекГлоб – пропонує придбати коло або пруток, виготовлений з гафнію марки ГФІ-1 у широкому діапазоні діаметрів та довжини. Продукцію можна купити за ціною, що формується на основі європейських та світових стандартів виробництва. Реалізація можлива оптом та в роздріб, для постійних клієнтів діє гнучка система знижок.