• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Кобальт марки

Кобальт марки

Кобальт 27 елемент побічної підгрупи IV періоду, VIII групи таблиці Менделєєва, де він позначений Co (від лат. Cobaltum). Є сріблясто-білим металом. Тонкий шар оксиду може надавати йому жовтуватий, синюватий або рожевий відтінок.

Історія

Назва кобальту походить від німецької - Kobold, що означає печерний гном. При випаленні кобальтові руди містять миш'як виділяють отруйний летючий оксид AsO. Стародавні норвежці вважали часті отруєння при виплавці срібла підступами гірського злого духу, тому назвали ці руди його ім'ям. У 1735 р. Георг Бранд - шведський хімік, зміг виділити з руди невідомий тоді ще метал, який назвав народним прізвиськом. Хімік з'ясував також, що похідні цього елемента надають синього забарвлення склу – чим користувалися ще за часів стародавнього Вавилону та Ассирії.

Фізичні якості

Кобальт є твердим металом, що має дві модифікації: α-модифікація стійка при t° до 427 °C, а модифікація - β- (кубічні гранецентровані грати) - при t° 427 °C - 1120 °C. Кобальт є феромагнетиком з точкою Кюрі, що дорівнює 1121 °C.

Фізичні властивості
Атомна (молярна) маса г/моль 58,93
Ступені окислення 3, 2, 0, -1
Щільність [г/см 3 ] 8,9
Температура плавлення t°С 1494°С
Теплота плавлення кДж/моль 15,48
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 100
Теплота випаровування кДж/моль 389,1

Використання

- Для каталізу хімічних реакцій;

- сплав, який містить до 50% С з хромом та ванадієм, застосовується для постійних магнітів;

- Легування З здатне підвищити жароміцність сплаву і покращити механічні якості сталі, роблячи її інструментальною (свердла, різці і.т.п.);

- магнітні властивості сплавів З дозволяють застосовувати їх в апаратурі для магнітного запису, і в сердечниках трансформаторів, електромоторів;

- Силіцид СоSi є відмінним термоелектричним матеріалом для термоелектрогенераторів з високим коефіцієнтом корисної дії;

- радіоактивний 60 С використовують у медицині, гамма-дефектоскопії, а також для заправки ядерних котлів;

- Кобальт літію є високоефективним позитивним електродом у виготовленні літієвих акумуляторів.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент рідкісних та тугоплавких металів за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання та допомогти при виборі необхідних матеріалів, на першу вимогу нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість та терміни доставки. Ціни залежать від обсягу постачання та додаткових умов. За оптових замовлень надаються знижки. Купуючи продукцію компанії "Авек Глобал", Ви знайдете гідного партнера.