• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Ма2-1 магнієва труба, коло, пруток

Ма2-1 магнієва труба, коло, пруток

Актуальність

Дріт і пруток серед різновидів магнієвого металопрокату найбільш популярні у сучасному виробництві. Магній недорогий та дуже легкий матеріал (уд. вага 1,7 г/см³). Вартість магнію в злитках складає близько 3 доларів за кілограм. Магній має стійкість у бензині, розчинах мінеральних масел, фреоні, гасі. У сплаві з іншими металами магній відрізняється дуже високою питомою міцністю та корозійною стійкістю. Магній має температуру кипіння, що дорівнює 1103 °C, щільність його становить близько 1,7 г/см³ при температурі 20 °C, а температура плавлення магнію дорівнює 650 °C. Поверхня магнію покрита окисною плівкою, яка руйнується за температури 623 °C, після чого він згоряє. Магнієвий порошок і фольга спалахують за допомогою звичайного сірника і горять як на повітрі, так і у вуглекислому газі.

Фізичні властивості
Атомна (молярна) маса г/моль 24,3
Ступені окислення 2
Щільність [г/см 3 ] 1,738
Температура плавлення t°С 650°С
Теплота плавлення кДж/моль 9,2
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 158
Теплота випаровування кДж/моль 131,8

Переваги

Магнієве коло і дріт мають легкість, і, відповідно, високу питому жорсткість і питому міцність у перерахунку на вагу. Ці види прокату здатні легко поглинати вібрацію. До того ж вони високотехнологічні: легко пресуються, прокочуються, ріжуться, свердляться, паяються і зварюються.

Недоліки

До недоліків можна віднести складності, які виникають при литті, плавці та зміцненні сплавів. З огляду на те, що магній легко окислюється, корозійна стійкість сплавів магнію не дуже висока.

Виготовлення

Магнієвий пруток виготовляється способом гарячого пресування за ГОСТ 18351-73 . При гарячому пресуванні без додаткової термічної обробки маркування прутка не вносять додаткові позначення. Наприклад: МА2-1, МА1, МА15. При загартовуванні прутка, в маркуванні ставиться індекс Т4. Наприклад, МА5Т4. Для зістарених штучним способом прутків використовується індекс Т1. Наприклад: МА14Т1.

Параметри

Пруток виробляється за ГОСТ 18351-73 , діаметром 5 - 300 мм. При діаметрі 5 - 28 мм ДЕРЖСТАНДАРТ допускає виробництво прутка з кроком 1 мм діаметра (5, 6, 7 ... 28 мм), а при діаметрі 120 - 300 мм прутки виготовляються з кроком 10 мм (130, 140 ... 300 мм). Молібденові прутки діаметром 5-7 мм повинні виготовлятися тільки зі сплаву марки МА5. Прутки можуть бути нормальною, високою та підвищеною точності. Мірної довжини, кратної мірної довжини, і навіть немірної довжини (до 6 м).

Використання

Як правило, магнієві прутки застосовуються з магнієвих сплавів з іншими металами, зазвичай з алюмінієм. Вони мають високу питому міцність і легкість, застосовуються у вертольотобудуванні, літакобудуванні та дирижаблебудуванні: для виготовлення елементів виделок та стійок шасі, корпусів, стабілізаторів, ребер жорсткості та різних фрагментів.

Магнієвий дріт

Дріт відноситься до особливого типу прокату, через те, що магній в чистому вигляді недостатньо міцний для промислового застосування, він легко піддається окисленню на повітрі. Магній серед конструкційних матеріалів є одним із найлегших. Тому прагнення застосовувати його переваги з максимальною користю цілком зрозуміле. У промисловості, як правило, використовують магнієвий дріт із магнієвих сплавів, а не з чистого технічно магнію. Наприклад, дуже популярні сплави магнію з алюмінієм, що відрізняються малою вагою та питомою високою міцністю. Дріт з даного типу сплаву -пластичний, легкий, має хорошу електропровідність, він широко застосовується практично у всіх галузях - від транспортного машинобудування до електротехніки.

Купити за вигідною ціною

Металопрокат зі складу ТОВ «Авек Глобал» поставляється оптом та в роздріб. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.