• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Тантал

Тантал

Історія танталу

Хімік зі Швеції А. Г. Екеберг у 1802 р. з двох мінералів, які були знайдені у Фінляндії та Швеції, виділив новий метал, після чого виявилося, що у його складі міститься 2 різні елементи. Тільки через 40 років хімік Розе зміг з'ясувати, що мінерал колумбіт у своєму складі містить ніобій і тантал. Через складнощі отримання танталу у чистому вигляді йому дали назву на честь давньогрецького героя Тантала.

Загальна характеристика

Тантал високої чистоти – ТВЧ. Температура його плавлення становить близько 3000 °C, температура кипіння дорівнює 5300 °C, тантал у чистому вигляді являє собою метал сіро-сталевого кольору, з питомою вагою 16,6 г/см³. Тантал, незважаючи на свою твердість, пластичний, як золото.

Фізичні якості Ta
Атомна (молярна) маса г/моль 180,9
Ступінь окислення 5
Щільність [г/см 3 ] 16,65
Температура плавлення t°С 3020°С
Теплота плавлення кДж/моль 24,7
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 57,5
Теплота випаровування кДж/моль 758

Використання танталу

Спочатку тантал застосовувався виготовлення дроту для ламп розжарювання. В даний час з нього виготовляють:

-стійкі до корозії та жароміцні сплави;

-теплообмінники для ядерної енергетики (тантал із усіх металів найбільш стійкий у розплавах та парах цезію-133);

-корозійно-стійку апаратуру для хімічної галузі, фільєри, лабораторний посуд, тиглі для плавлення рідкісноземельних елементів, скандію та ітрію;

-дротом і фольгою з танталу скріплюють нерви, тканини, накладають шви, в хірургії, а з листа виготовляють протези замість пошкоджених кісток (біологічно індиферентний тантал);

-боєприпаси - танталова облицювання у кумулятивних зарядів підвищує бронепробивність;

-з карбіду танталу і карбіду вольфраму (температура плавлення 3880 ° C) виготовляють тверді сплави - ТТ, для важких умов, а також для ударно-поворотного буріння міцних композитів і каменю;

-тантал - ізомер -180m2, накопичується в ядерних реакторах, і разом з гафнієм-178m2 може бути джерелом енергії та гамма-променів при розробці транспортних засобів та зброї.

-з ніобію та танталу виготовляють електролітичні високоємні конденсатори;

-у ядерно-фізичних дослідженнях незамінний тантал-182;

-тантал - Ювелірний матеріал, його оксиди на поверхні утворюють міцні плівки різного кольору.

Надтвердий та стійкий до окислення берилід танталу, на повітрі до температури 1650 ° C, незамінний в авіакосмічній сфері. П'ятиокис танталу додають у ядерній енергетиці у скло, яке поглинає гамма-промені. У складі скла міститься: двоокис кремнію і п'ятиокис танталу по 2%, монооксид свинцю-82% і оксид бору - 14%. Танталова стрічка застосовується у виробництві «гарячої арматури»: анодів, катодів, сіток та інших деталей потужних генераторних, електронних ламп та випрямлячів струму.

Постачання

Танталовий прокат поставляється:

Дріт діаметром 0,5 - 6 мм

Стрічка шириною 50 - 150 і товщиною 0,1 - 1,5 мм.

Аркуш розмірами 700x1400 і товщиною 1 - 4 мм.

Коло, діаметром 5 - 50 мм.

Також можливі інші форми поставок на замовлення танталового прокату.

Ціна. Придбати

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.