• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Реній марки

Реній марки

Загальна характеристика

Реній – тугоплавкий метал, зовні схожий на сталь. За фізичними властивостями близький до тугоплавких елементів шостої групи (молібден, вольфрам), а також до елементів платинової групи. Металевий порошок має темно-сірий чи чорний колір, залежно від дисперсності. По температурі плавлення Re поступається тільки вольфраму, по міцності займає 4-е місце після осмію, платини та іридію. Чистий Re при кімнатній температурі пластичний. Однак, через високий модуль пружності, його твердість після обробки серйозно підвищується через наклеп. Для відновлення пластичності відпалюють метал у водні, інертному газі або вакуумі. Re здатний витримати термічні удари без втрати фортеці. При t° до 1200 °C його міцність перевищує рівень вольфраму і значно більша за міцність молібдену. Питомий електричний опір Re перевищує показники вольфраму та молібдену.

Фізичні властивості Re
Атомна (молярна) маса г/моль 186,2
Ступені окислення 7, 6, 5, 4, 3, 2, -1
Щільність [г/см 3 ] 21,02
Температура плавлення t°С 3186°С
Теплота плавлення кДж/моль 34
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 48
Теплота випаровування кДж/моль 704

Виробництво

Реній витягується з сировини з вкрай низьким відсотковим вмістом - з сульфідних мідних, а також молібденових руд. Сировину переробляють пирометаллургическими методами (плавка, конвертування, окислювальний випал). Re при високих температурах виганяється у вигляді оксидів, які затримуються в газо- і пиловловлюючих системах. При випаленні молібденових концентратів і неповному сублімації, частина його зберігається в недогарку, з якого витягується аміачними, содовими розчинами при вилуговуванні. В даному випадку джерелом отримання металу служать сірчанокислотні розчини мокрого типу пиловловлюючих систем або після закінчення гідрометалургійної обробки недогарків - маткові розчини. Під час переплавлення мідних концентратів із газами, як правило, уноситься близько 56-60% Re. Метал, що не вігнався, весь переходить у штейн, а після конвертування штейна видаляється повністю з газами. Якщо пічні та конверторні гази йдуть на виробництво сірчаної кислоти, Re витягується у вигляді ренієвої кислоти шляхом промивання електричних циркуляційних фільтрів. Промивна кислота для обробки мідних концентратів є основним джерелом цього металу.

Використання

Це безальтернативний конструкційний матеріал для виготовлення деталей спеціальної техніки, яка призначена для роботи при t° понад 1000 °C в агресивному середовищі. В електротехніці, електроніці з ренієвих сплавів виготовляють сітки, нитки розжарювання, підігрівачі катодів для електронно-променевих трубок; у термоіонних генераторах, генераторних та приймально-підсилювальних лампах — нитки розжарення іонних манометрів та мас спектрометрів. Для геодезичних приладів важливою є стабільна експлуатація механічно, а також оптичних вузлів, які закріплені на металевих тонких підвісах. Підвіси такого типу містять теодоліти, нівеліри, гіротеодоліти. Найточніші підвіси - це ті, які виготовлені з ренієвих сплавів.

Для вимірювання найвищих температур (порядку 2500°C) застосовуються термопари зі сплавів вольфраму та ренію. Вони набагато точніше звичайних термопар із молібдену та вольфраму. Термоелектродний дріт виготовляється методом порошкової металургії зі сплаву BP-20 (Re - 20%), BAP-5 (з кремнелужною та алюмінієвою присадками та Re - 5%), а також BP-5 (ренія - 5%). Термопарний дріт марок ВР5 і ВР20 має різні номінальні показники термо-ЕРС, які відображаються в градуюванні. Вольфраморенієві термопари захищені молібденовими та керамічними чохлами. Термоелектрод марки BAP-5 (або BP-5) комплектується тільки разом з електродом і термоелектродом марки BP-20, які мають ту саму статистичну характеристику.

Зсередини ламп розжарювання згодом на склі утворюється темний наліт, що є кінцевим результатом водного циклу. При найретельнішому видаленні з ламп повітря частина парів води завжди залишається. Вода дисоціює при високій температурі на кисень та водень; що окислює гарячу вольфрамову нитку. Після чого оксид вольфраму випаровується, беручи в облогу скло металевим вольфрамом, який відновлений воднем. Тим самим, дрібні вольфрамові частинки випаровуються з нитки розжарювання, на склі утворюють темну пляму, а нитка стає тоншою, доки не рветься. При температурі 1300 °C Re стійкіше вдвічі до водного циклу, ніж вольфрам, а при температурі 1750 °C у вісім разів. Сплави ренію з вольфрамом - ідеально підходять для виробництва нитки розжарювання.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент металопрокату із кольорових та чорних металів за оптимальними цінами. Наші фахівці завжди готові допомогти при виборі необхідних матеріалів, на першу вимогу нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість та терміни доставки. Ціни залежать від обсягу постачання та додаткових умов. За оптових замовлень надаються знижки. Купуючи продукцію компанії "Авек Глобал", Ви знайдете гідного партнера.