• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Цирконієвий дріт, цирконієвий круг

Цирконієвий дріт, цирконієвий круг

Цирконій за звичайних умов являє собою сіро-сталевий блискучий метал з жовтуватим відтінком. Він є парамагнітним, жаростійким і корозійностійким металом, ковким та пластичним. Він видобувається з рудного концентрату або шляхом переплавлення цирконієвих відходів. Цирконій має стійкість до впливу агресивного середовища. В умовах кріогенних та високих температур цирконій зберігає свої властивості. Неординарні цирконієві властивості застосовують для легування відповідальних сталей і сплавів, яким він надає як жаростійкість, так і корозійностійкість, і до того ж підвищує технологічність.

Фізичні якості Zr
Атомна (молярна) маса г/моль 91,224
Ступінь окислення 4, 3, 2, 1, 0
Щільність [г/см 3 ] 6,5
Температура плавлення t°С 1855°С
Теплота плавлення кДж/моль 19,2
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 22,7
Теплота випаровування кДж/моль 567

Виробництво

Цирконієвий дріт проводиться шляхом холодної прокатки діаметром 0,7 - 4,0 мм із цирконієвих сплавів. У своєму складі дріт містить від 1% до 2,5% ніобію і є ще одним затребуваним матеріалом у виробництві каналів тепловиділяючих елементів для ядерних реакторів, де застосовується для зварювання трубчастих деталей. Також проводиться м'який дріт, який називають також відпаленим. Холоднотягнутий дріт застосовується для обмоток у надпровідних магнітах. Цирконієвий круг легується за допомогою кремнію та інших елементів для надання високої міцності (наприклад, присадка ніобію 1-2,5%).

Дріт також прокочують із сплаву марки Е-635. Цирконієве коло виробляють гарячедеформованим способом (тобто гарячепресованим) і холоднодеформованим, а також кованим і литим. За точністю виробництва коло може бути звичайною і підвищеною точністю. Його діаметр, зазвичай, становить 4,5 — 80 мм, довжина трохи більше 7400 мм. Коло з цирконію виготовляють відповідно до нормативів за ГОСТ - «Цирконієві прутки з крем'янистого цирконію». Вони використовуються і в спеціальному і в електровакуумному машинобудуванні. Прутки з йодидного цирконію є особливим видом продукції, і є найбільш чистим цирконієм. Його одержують шляхом йодидного рафінування звичайної цирконієвої стружки. Прутки такого типу служать у виробництві електровакуумних приладів, як електроди та поглиначі. Пруток виготовляють тільки прямим, і він повинен витримувати тиск залежно від типу 370-440 МПа.

Застосування

Цирконієвий дріт застосовується в машинобудуванні, приладобудуванні, атомній енергетиці. В електротехніці цирконієвий дріт служить для виготовлення катодів, анодів та в гальванопластику. З дроту виробляють електроди електроерозійних верстатів, де відбувається кероване за допомогою струму розкладання на елементи. Катоди цирконієві застосовуються з метою нанесення зносостійких покриттів шляхом електролітичного напилення. Наносяться оксинітриди цирконію, нітриди, оксиди на ріжучі кромки інструментальних сталей, що швидко ріжуть, а також твердих сплавів, на тертьові частини в шестерних передачах, на лопаті турбін, втулок, валів, багаторазово збільшуючи довговічність деталей.

Цирконієве напилення, яке запобігає корозії, виконується також за допомогою дроту. Цирконієвий тонкий шар наноситься за умов вакууму на деталі. У стоматології останнім часом почали застосовувати цирконієве напилення зубних протезів. Такий дріт є важливою частиною механізмів, що працюють у вакуумі. Її постійними замовниками є дослідні фіз. лабораторії, інституції. Важко уявити без цирконієвого дроту комп'ютерну та побутову техніку. Її біологічна інертність дозволяє застосовувати її в хірургії для фіксації кісткових уламків та зшивання зв'язок. Цирконієвий дріт йде на виробництво ювелірних прикрас. Такі прикраси елегантні, красиві, свідчать про гарний смак і дуже цінуються на міжнародних презентаціях та виставках. Завдяки тому, що цирконій здатний затримувати радіацію, і має вузький перетин захоплення теплових нейтронів, а також стійкість до агресивних середовищ — він застосовується в ядерній енергетиці.

Цирконієвий дріт служить як присадний елемент для зварювання трубчастих частин в тепловиділяючих каналах ТВЕЛ. При цьому необхідно пам'ятати, що до температури 300 °C цирконій не входить реакцію з перегрітою парою, проте при температурі більше 700 °C може настати парацирконієва екзотермічна реакція, що може призвести до ядерних реакторів водним теплоносієм аварією.

Транспортування та зберігання

Бухта з цирконієвого дроту пакують папером і укладають у дерев'яний ящик, який викладено 3 шарами плівки з поліетилену. Необхідно, щоб упаковка виключала під час транспортування переміщення всередині тари. Її маркування здійснюється за ГОСТ 14192-96 із зазначенням заводу-виробника, маси брутто, нетто, марки сплаву, адреси замовника та номери плавки. Пруток та дріт можуть транспортуватися будь-якими видами транспорту. Його зберігають у закритому приміщенні, яке виключає попадання вологи, пилу, хімічно активних речовин.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.