• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Стрічка, смуга, фольга танталова

Стрічка, смуга, фольга танталова

Тантал є жаростійким та тугоплавким металом, температура плавлення якого становить 2996 °C. Це пластичний, як золото, і водночас твердий метал розкочується у дуже тонку фольгу. Тантал має ряд цінних властивостей, які дозволяють широко застосовувати його в електротехніці – висока жароміцність, емісійна здатність, здатність поглинати гази, що дає змогу підтримувати глибокий вакуум для електровакуумних пристроїв.

Фізичні якості Ta
Атомна (молярна) маса г/моль 180,9
Ступінь окислення 5
Щільність [г/см 3 ] 16,65
Температура плавлення t°С 3020°С
Теплота плавлення кДж/моль 24,7
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 57,5
Теплота випаровування кДж/моль 758

Виробництво танталу

Тантал з його сполуками не утворюють у робочій зоні токсичних речовин, і належать до матеріалу четвертого класу небезпеки. Танталова стрічка і лист проводиться шляхом прокатки напівфабрикатних штабиків, які одержують способом порошкової металургії (по закінченню відновлення вуглецем металевого танталу), спекуючи заготівлі вакуумною дуговою, плазмовою або електроннопроменевою плавкою. Танталова стрічка виготовляється згідно з ГОСТ 15515-70 з товщиною 0,05-2мм і відхиленням у бік зменшення до 0,01-0,1 мм товщини.

Стрічка за погодженням із замовником з товщиною 0,1-0,5 мм виготовляється довжиною близько ста метрів. Подібна стрічка повинна мати гладку, чисту поверхню зі зварними видимими швами. Маса танталової стрічки, листа при його щільності 16,6 г/см³ залежно від товщини може перебувати в діапазоні 0,5 - 18 кг/м 2 . Габарити танталового листа: завтовшки - 5 мм, завширшки - 500-800 мм і завдовжки -500-2000 мм. Допускається відхилення від довжини до 20 мм. Танталові листи можуть бути мірної, немірної довжини, кратної та неразової 100. Їх виробляють відповідно до нормативів ГОСТ 492–73 . Оскільки якість танталових листів залежить безпосередньо від домішок, розроблені спеціальні жорсткі стандарти контролю якості. Частка елементів -алюміній, залізо, ванадій, кальцій, магній, кремній, марганець, нікель, мідь, олово, хром, титан, цирконій за ГОСТ 18904 .6-89 у чистому танталі не повинна бути більшою за десяту частку відсотка.

Застосування

Танталові листи часто використовують у машинобудуванні, ракетобудуванні, нафтохімії. У металургії танталовий лист може служити як шихта — разом з іншими мінералами та металами. За допомогою танталу легують найкорозійностійкі та жароміцні сплави. Через дорожнечу чистого танталу, яка обумовлена складністю його обробки, видобутку, він, як правило, застосовується для плакування.

На сьогоднішній день розроблено спосіб покриття танталовим шаром великих виробів різної товщини -тиглів, труб, ракетних двигунів, листів. Цікавий такий факт - міцність танталового покриття по Брінеллю становить180-200 кг/мм2, а міцність технічного танталу у вигляді листів, відпалених прутків дорівнює лише 50-80 кг/кмм2. карбід танталу в суміші з вольфрамом є матеріалом, який не має альтернативи для буріння найміцніших порід ударно-поворотним способом, а також для металообробки інструментальних сталей. Тантал використовується у виготовленні боєприпасів як металева сорочка для кумулятивних бронебійних снарядів. В авіакосмічній техніці найпопулярнішим і незамінним став берилід танталу, оскільки він стійкий до окислення і дуже твердий.

Домішка п'ятиокису танталу зі склом використовується в експериментальній фізиці та ядерній енергетиці для варіння скла, яке затримує гамма-промені. Його також застосовують у електротехніці у виробництві високоємних конденсаторів та випрямлячів струму. У цих конденсаторах використовують таблетки танталу, отримані шляхом порошкової металургії, спечені і спресовані під високими температурами. Активна поверхня пористої таблетки танталової зростає в сто разів, що дає можливість отримати при високій ємності невеликі габарити конденсатора. Танталові конденсатори застосовуються також у військових радіостанціях, оскільки можуть експлуатуватися в екстремальних умовах при температурі -80 +200°С. До танталу в останні роки почав виявлятися інтерес і ювелірів, оскільки він здатний утворювати міцну плівку оксиду різних кольорів на поверхні.

Купити за вигідною ціною

Величезний асортимент рідких та тугоплавких металів на складі ТОВ «Авек Глобал» може задовольнити будь-якого замовника. Абсолютне дотримання всіх виробничих технологічних норм забезпечує якість готової продукції. Терміни виконання всіх замовлень найкоротші. На будь-які питання, досвідчені менеджери нададуть повну вичерпну консультацію. Здійснюючи оптові замовлення, ви можете розраховувати на гнучку систему знижок, що надається компанією.