• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Індій марки

Індій марки

Індій (хімічний символ In) є 49 елементом періодичної таблиці. Його назва походить від спектроскопічної лінії індію (колір індиго). Є сріблясто-білим металом, схожим на цинк. Відрізняється легкоплавкістю, значною м'якістю, ковкістю. За своїми хімічними якостями дуже близький до галію або алюмінію,

Історія

Німецькі хіміки Ріхтер та Райх у 1863 р. при спектральному аналізі цинкової обманки змогли виявити у спектрі дуже яскраву лінію кольору індиго. Хімікі шукали галій, який дає лінії зеленого свічення, а натомість відкрили зовсім невідомий новий елемент. Виділений у чистому вигляді, він виявився дуже м'яким, практично раз на 20 м'якший за золото і набагато м'якший за свинець. Невеликий зливок нововідкритого металу трохи більше олівця було оцінено по 700 дол. за 1гр. На сьогоднішній день ціна за 1 кг In становить близько 700 доларів. Споживання його у світі неухильно зростає і до 2006 року воно досягло 860 т.

Мінералогія

Індій зустрічається як низьковідсоткових рудних домішок. Високошкіряний сфалерит містить його до десятих часток відсотка, станин і халькопірит — на порядок менше, а пірротин, каситерит — тисячні частки відсотка. У вольфраміті, арсенопіриті, пиріті концентрація індія становить кілька грамів на тонну. Загальний вміст даного елемента у літосфері Землі – близько 0,25 г/т.

Отримання

У хімії марних відходів немає. Доказом є технологія добування індію з виробничих відходів. Його одержують із проміжних відходів цинку, міді, свинцю, олова, де він міститься (до 0,1%). Його відділення від кадмію, міді, цинку, сурми — досить складне заняття, але воно того варте: адже індій дуже затребуваний. На першій стадії здійснюється його чорнове відділення від цинку, кадмію, міді. Сировина обробляється сірчаною кислотою, що розчиняє метали. Шляхом гідролітичного осадження виділяється концентрат, що досягається зміною кислотності розчину. Осаджується кадмієвий гідроксид при pH порядку 8, гідроокису міді і цинку — при 6. Для «висаджування» гідроокису індію, потрібно показник pH розчину довести до 4. рафінування із застосуванням зонної плавки.

Клас чистоти

Відповідно до міждержавного стандарту ГОСТ 10297-94 , Що регламентує якість виготовленого індію в прутках, пірамідках і зливках, цей метал має п'ять класів чистоти - все залежить від його відсоткового змісту. Марка Ін0000 у своєму складі містить 99,9999% хімічно чистої індії. Частка його в Ін000 становить 99,9995%, у марці Ін00 - 99,999%. Марка Ін0 має хімічну чистоту 99,998%, Ін2 - 99,97%.

Загальна характеристика

Щільність індію при 20 °C дорівнює 7,31 г/см³. Він розчиняється майже у всіх кислотах, але найшвидше в неорганічних (дуже легко в азотній та хлорній). Стійкий до розчинів лугів, проте вступає в реакцію з хлором та бромом, а при нагріванні – із сірою парою фосфору, йодом. Критичною температурою надпровідності є t° 3405°К. На відміну від магнію, який спалахує при t° 623 °C, індій здатний витримувати нагрівання до 800 °C, але після спалахує полум'ям фіолетово-синього кольору з утворенням оксиду.

Фізичні властивості
Атомна (молярна) маса г/моль 114,818
Ступені окислення 3, 1
Щільність [г/см 3 ] 7,31
Температура плавлення t°С 153°С
Теплота плавлення кДж/моль 3,24
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 81,8
Теплота випаровування кДж/моль 225,1

Використання

Акцепторна присадка до германію або кремнію для мікроелектронних схем. Легкоплавкі припої: за рахунок виняткової адгезії індію з багатьма матеріалами можна, наприклад, паяти метал зі склом. Покриття індієм автомобільних фар або дзеркал, підвищує їхню відбивну здатність до рівня срібних, при цьому їхня стійкість до атмосферних впливів — набагато вища. Індій належить до складу «блакитного золота». Він застосовується для виробництва рідкокристалічних моніторів, для фотоелементів, градуювання термопар і як люмінофор. Покриття індій алюмінієвих спідниць дизельних поршнів знижує їх знос. Арсенід Індія – високоефективний високотемпературний термоелектрик. Ізотопи 111In, 113In застосовуються у радіоізотопній діагностиці. Ізотоп 115In використовуються з метою детектування з граничною енергією 120 кэВ нейтрино.

Світове споживання цього металу в XXI столітті стрімко збільшується і до 2009 р. змогло досягти 900 т. Це незамінний матеріал для техніки високого вакууму для ущільнювальних покриттів, прокладок; при герметизації прискорювачів елементарних частинок, космічних кораблів Для створення акумуляторів високої енергоємності є система електрохімічних елементів індій-оксид ртуті. Сплав індія зі сріблом має стійкість до дії сірководню, а також служить у створенні відбивних високоякісних покриттів. Сплави індію, галію, олова, цинку можуть плавитися при кімнатній температурі, таким чином служити рідкометалевими теплоносіями. Індій допомагає керувати ядерною реакцією рахунок поглинання теплових нейтронів. З оксиду InO виготовляють скло, що поглинає теплові нейтрони. Найбільш популярним складом такого скла є 12% InO, 33% оксиду бору та 55% оксид кадмію. Ортофосфат полягає в складі зубних цементів.

Постачання

Поставляється у транспортних засобах критого типу. За допомогою залізничного транспорту перевозяться дрібні партії. Марки Ин00, Ин00 поставляються як пірамід чи злитків, масою 0,05 — 1 кг. Інші марки – не більше 3 кілограм. Поверхня зразків може мати нерівності та усадкові раковини. Кожен із злитків маркується. Зливки марок Ин000, Ин0000 упаковується окремо кожен поліетиленову плівку, а марки Ин00, Ин0 можуть складатися попарно.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» - найширший асортимент рідкісних та легкоплавких металів за оптимальними цінами. Наші фахівці готові відповісти на будь-які питання та допомогти при виборі необхідних матеріалів, на першу вимогу нададуть всю необхідну інформацію про продукцію, вартість та терміни доставки. Ціни залежать від обсягу постачання та додаткових умов. За оптових замовлень надаються знижки. Купуючи продукцію компанії «Авек Глобал», Ви знайдете гідного партнера.