• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Олов'яна фольга, стрічка

Олов'яна фольга, стрічка

Історія

Китайці та шумери почали займатися виплавкою олова понад шістдесят століть тому, але, проте, ще досить довго цей метал продовжував залишатися дорогим і малодоступним. Вироби з нього рідко знаходять у римських та грецьких розкопках. Про олову можна знайти згадки у Біблії, у Книзі Мойсея IV. Разом із міддю цей метал є складовою бронзи, яка стала супутником людини з III тисячоліття до н. е. і була найміцнішим на той момент сплавом. Олово залишалося так званим «стратегічним металом» протягом усього «бронзового віку», тобто понад два тисячоліття. Прийнято вважати, що латинська назва stannіm — це похідна від санскритської, вона означає «міцний, стійкий». Спочатку так називали сплав свинцю зі сріблом. І лише набагато пізніше так стали називати інший сплав, що має до 67 відсотків олова. Чисте олово змогли виплавити лише в 4 столітті.

Загальна характеристика

У періодичній системі — це елемент № 50, що позначається хімічним знаком Sn, атомна маса його становить 118,7, питома вага дорівнює 7,31 г/см 3 . Починає плавитися за t° 231,9°C; кипить при t 2620 °C. Чудово проводить струм. Його опір при 20 °C = 0,115 0м•мм 2 /м. Саме слово олово — слов'янське, має коріння у балтійських мовами (пор. літ. Alvas, alavas — «олово», прусськ. alwis — у перекладі «свинець»).

Фізичні якості Sn
Атомна (молярна) маса г/моль 118,71
Атомний номер 50
Щільність [г/см 3 ] 7,31
Температура плавлення t°С 231,9°С
Ступінь окислення 4, 2
Теплопровідність К [Вт/(м·К)] 16,3
Молярний об'єм см 3 /моль 66,8

Переваги

Це досить поширений легкоплавкий корозійностійкий метал. біологічно інертний, дуже пластичний. Доступний всім відомим на сьогодні видам обробки. Легко піддається різанню, штампуванню, свердлінню, добре паяється, прокочується, гнеться. Після утилізації можна використовувати повторно. Технологія його виготовлення дуже проста та порівняно недорога. Має прекрасні експлуатаційні характеристики, які роблять його затребуваним у сучасному виробництві. Його ціна коливається близько 18 дол/кг, очищений діоксид олова коштує приблизно 25 дол/кг, монокристалічне олово, що має високу чистоту - 210 дол/кг.

Недоліки

Олово не можна віднести до міцних матеріалів, які розраховані на великі навантаження.

Застосування

Олово за своїми характеристиками незамінне як безпечне для організму, стійке до корозії покриття. Воно є «найекологічнішим» серед інших важких кольорових металів. З нього робиться біла бляха - це луджене залізо, ємності для харчових продуктів. Олово є незамінним для виконання припоїв, а також у побутових трубопроводах. Його використовують для виготовлення підшипникових бабітів. Найбільш відомий сплав олова – бронза. Ще один популярний сплав – це п'ютер – він служить для виготовлення посуду. Sn застосовується в надпровідних проводах, що виготовляються на основі сплаву з ніобієм, є основним легуючим елементом для конструкційних сплавів титану. Сплав з Sn-Zr дуже жаростійкий (t° плавлення 2000°C) і дуже стійкий до окислення на відкритому повітрі під час нагрівання.

У хімічних джерелах струму Sn застосовується як анод у вигляді марганцево-олов'яних елементів або у вигляді окисно-ртутно-олов'яних. Його вигідно використовувати для свинцево-олов'яного акумулятора. Це пов'язано з тим, що при рівній напрузі ємність даного акумулятора буде в 2,5 рази більше, ніж у порівнянні зі свинцевим (у 5 разів більше рівень енергощільності на одиницю об'єму), при цьому внутрішній опір набагато нижчий.

Купити за вигідною ціною

На складі ТОВ «Авек Глобал» завжди у необмеженому асортименті кольорові метали за привабливими цінами. Запропонований нами прайс задовольнить будь-якого замовника. Оформити замовлення можна через нашу філію або сайт компанії ТОВ «Авек Глобал». Якість гарантується неухильним дотриманням стандартів виробництва. Термін виконання всіх замовлень мінімальний. Ціна залежить від обсягу замовлення, для оптовиків передбачено дисконтну програму.