• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Манганін - CuMn12Ni - 2.1362 дріт, коло, лист, стрічка

Манганін - CuMn12Ni - 2.1362 дріт, коло, лист, стрічка

Загальна характеристика

Все більшої популярності сьогодні набувають вироби, виготовлені з манганіну. Манганін є особливим сплавом на основі нікелю і марганцю. Існує класифікація манганіну залежно від відсоткового вмісту кобальту та нікелю (2,5 – 3,5%) (Co+Ni), марганцю (11,5 – 13,5%) та міді (85%). Головними характеристиками основної марки манганіну МНМц 3-12 є невисокі температурні коефіцієнти опору, причому електричний опір має досить високий ступінь. Важливою властивістю також є порівняно невелика термоелектрорушійна сила в парі з міддю.

Манганін МНМц 3-12

Основні компоненти Pb% та S% Fe% C% Ni+Co%
Mn Cu
3,5-11,5% Основа по 0,02% 0,5% 0,05% 2,5-3,5%

Манганін МНМцАЖ 3-12-0,3-0,3

Основні компоненти Al% Fe% C% Ni+Co%
Mn Cu
11,5-13,5% Основа 0,2-0,4% 0,2-0,5% --- 2,5-3,5%

Основні якості

Починаючи працювати з манганіном, потрібно ознайомитися з деякими дуже важливими властивостями. Варто враховувати, що максимальний температурний показник, за якого можлива експлуатація манганіну, - до +300°С. Щоб досягти більшої ефективності використання, обов'язково потрібно регулювати рівень вологості повітря, оскільки манганін дуже чутливий до змін такого роду. З цієї причини існує небезпека розвитку корозії, якщо у атмосфері переважають пари і кислоти. У зв'язку зі всілякими механічними напругами, яким є намотування дроту, відбувається зміна структури сплаву, що призводить, у свою чергу, до перегрупування молекул, зміни розташування складових. Тому після тривалого використання манганін цілком може змінити свій опір. Враховуючи всі перераховані вище показання, можна продовжити термін експлуатації виробів з цього матеріалу.

Виробництво

Для марки сплаву МНМцАЖ 3-12-0,3-0,3 та МНМц 3-12 основним видом прокату є дріт. Виробництво унормує ГОСТ 492–2006 , вимоги про нікелеві сплави, а також про нікель і нікель-мідних, схильних до обробки під тиском. Щоб досягти стабілізації електричних характеристик у вакуумі, сплави проходять спеціальну термообробку, в результаті якої вони можуть бути використані при максимальній температурі +200°С, на відміну від нестабілізованих сортів, які витримують лише 60-80°С. Завдяки проведеній обробці всі властивості сплавів стабілізується, у своїй зростає ступінь однорідності сплаву.

Застосування

Враховуючи всі позитивні якості манганіну, а також можливі проблеми, які можуть виникнути при використанні манганіну, розглянемо сферу його застосування, яка є досить великою. Такий сплав найчастіше використовується для виготовлення електровимірювальних приладів, зразкових опорів. З його участю виготовляються як шунти, і мостові схеми. Манганін має низький опір в умовах кімнатних температур. Тому він незамінний при розробках та виробництві приладів висококласної точності. Приклад таких інструментів можна назвати резистор.

Підприємства, що займаються виробництвом твердих (ПМТ) та м'яких (ПММ) дротів, діаметр яких коливається в межах 0,02 - 6 мм, а також таких видів стрічок, ширина яких не перевищує 270 мм при товщині до 0,08 мм, називають сплави манганіну своєю основною сировиною, що ідеально підходить для виготовлення даної продукції. Популярні види обмотувального дроту представлені з виробництва широким асортиментом. Найбільш затребувані обмотувальні дроти в емалевій ізоляції (ПЕВМТ та ПЕВММ), ізольовані дроти, покриття яких являє собою натуральний шовк (ПШДМТ та ПШДММ), а також дроти тільки з одним шаром натурального шовку, при цьому ізоляція на таких виробах має емалеве покриття ПЕШОМ).

Купити за вигідною ціною

Якщо ви визначилися, що вам потрібні вироби з манганіну, то ТОВ «Авек Глобал» — чудовий вибір для здійснення покупки. Склади нашої фірми пропонують своїм клієнтам найширший вибір мідних сплавів для різних видів робіт за демократичними цінами. Враховуючи інтереси покупців, наша торгова група має сертифіковані вироби, виготовлені з манганіну, які пройшли всі необхідні перевірки. Скориставшись послугами нашого представництва або інтернет-сайту компанії, ви зможете придбати необхідний товар найвищої якості та у найкоротші терміни. Цінова шкала може коливатися в залежності від кількості одиниць замовлення та можливих додаткових умов, обумовлених у постачанні. Для постійних клієнтів або оптових закупівель ми пропонуємо систему знижок, а також вигідні акції. Ми працюємо для вас.