• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Прокат нержавіючий

Прокат нержавіючий

Загальна характеристика

До нержавіючого прокату відносять ті марки сталі, які відрізняються високою опірністю до корозії. Їх використовують для виробництва різних видів продукції - труб, листів, дроту, стрічки і т. д. Застосовувати нержавіючий прокат почали сто років тому, коли вперше в 1913 в залізо додали хром, змінивши тим самим хімічні і фізичні властивості сплаву. Перевага нержавіючого прокату полягає в його стійкості до корозії, міцності, неалергенності, екологічної безпеки. Якщо до цих якостей приплюсувати відносно невисоку вартість, то можна назвати вироби з нержавіючої сталі по-справжньому універсальними.

У наші дні нержавіючий металопрокат незамінний у таких сферах як будівництво, машинобудування, промислове виробництво, харчова промисловість та медицина.

Види прокату

Розглянемо кілька видів продукції, що виготовляється з нержавіючої сталі:

- Трубний нержавіючий прокат. З успіхом використовується в нафтогазовій промисловості та у сфері комунального господарства, де специфіка застосування трубного прокату з нержавіючої сталі дуже різноманітна та незамінна;

- Нержавіючий лист один з найпопулярніших видів металопрокату. Його можна використовувати як заготівлю для різноманітних виробів або застосовувати у готовому вигляді. Нержавіючий лист відрізняється великою різноманітністю типів поверхонь та розмірами, що задовольняє потреби підприємств, зайнятих у різних галузях промисловості;

- Сортовий прокат. До цього виду прокату відносяться швелер, куточок, смуга, які необхідні для збільшення стійкості та жорсткості великих конструкцій та будівництва. У машино- і верстатобудуванні часто застосовують такі види сортового прокату, як коло, квадрат і шестигранник.

Легування

Усі види виробів із нержавіючої сталі містять базовий відсоток хрому (не менше 10,5%). Щоб підвищити рівень антикорозійності, додаються й інші компоненти, наприклад, молібден або нікель. Жаростійкість - кобальт, молібден або вольфрам. І все ж вміст хрому у визначенні якості нержавіючої сталі є вирішальним фактором.

Часто нержавіючу сталь замінюють вуглецевою сталлю, що має захисне покриття, а також латунню, алюмінієм та бронзою. Застосовуючи хром, який має подібність до кисню, на молекулярному рівні відбувається покриття сталі плівкою оксиду хрому. При зовнішньому пошкодженні поверхні відбувається самооновлення, коли на повітрі плівка знову формується, а значить, поверхня, як і раніше, не буде піддана корозії.

Актуальність

Всі перераховані вище характеристики нержавіючого прокату роблять його гостро затребуваним в наші дні, а в деяких випадках - просто незамінним. З нього виготовляють і прості кухонні ножі та складні фрагменти вузлів у літако- та ракетобудуванні, а спектр нержавіючої продукції, що застосовується в медицині, зайвий раз доводять універсальність цього металу.

Купити за вигідною ціною

Компанія ТОВ «Авек Глобал» постачає металопрокат за оптимальними цінами. Пропонуємо вигідні умови придбання виробів із нержавіючих сплавів для оптових та роздрібних покупців. Продукція вироблена з дотриманням усіх технологічних виробничих норм та сертифікована. У сертифікаті відзначений завод-виробник, марка сплаву, механічні властивості деталей, хімічний склад та результати додаткових випробувань, терміни поставок мінімальні. На оптові замовлення передбачено пільгові знижки.