Вартість червоного металу продовжує зростати
Компанія "Jiangxi Copper", що стоїть на верхній позиції серед китайських виробників мідної продукції, на початку липня повідомив про заплановане зниження виробничих показників. Зокрема, мав на увазі третій квартал поточного року, в якому, за прогнозами аналітиків, спостерігатиметься зниження споживання міді при зростанні запасів Державного Резерву КНР від 200 до 300 тисяч тонн. Фахівці Jiangxi Copper припускають зниження справжньої вартості продукції як мінімум на 5%, і це при тому, що котирування, починаючи з перших чисел липня, вже знизилися на 10,5%. Втім, обсяги виробництва знижуватимуться відносно плавно, кожен новий стрибок імовірно складе 5-10% від щомісячної кількості вироблених продуктів.
Урядова мідна комісія «Cochilco», Чилі, внесла зміни до раніше озвучених даних щодо середньої вартості міді на 2014 рік — з позначки 3,05 USD за фунт ціна підстрибнула до 3,12 USD за фунт, на що вплинуло очікування сталого попиту на мідь із боку КНР. Наступного року, за оцінками комісії, ціни знизяться до рівня 3 USD за фунт. Щодо Чилі, то виплавка червоного металу в країні цього року зросте на 3%, склавши 5,95 млн. тонн, чому сприяє запуск Caserones, Ministro Hales, Sierra Gorda. Попередній прогноз передбачав обсяги випуску в 6,07 млн. тонн, і коригування даних фахівці допускають через затримку в проектах. Чилі є виробником близько 1/3 світового обсягу міді, але при цьому є проблема щодо зниженої якості сировини, що видобувається на давніх родовищах. За попередніми підрахунками комісії, у 2015 році випуск червоного металу збільшиться на 5,4%, склавши 6,27 млн. тонн.
У травні поточного року виплавка міді зросла на 4,9% щодо аналогічного торішнього періоду, про що комісія Cochilco повідомила в наданих нею даних. Кількість виплавленого металу за вказаний період становила 493,1 тисячі тонн, тоді як минулого року ця цифра була на рівні 469,9 тисячі тонн. Минулого місяця прибуток від експорту чилійської міді знизився на 1,2% порівняно з аналогічним торішнім періодом, при цьому закордонні поставки принесли 3,3 млрд. USD, а за півроку експорт чилійської міді приніс дохід близько 19,3 млрд. USD. Обсяги експортованого червоного металу за період із січня до квітня поточного року збільшилися на 18,1% щодо аналогічного періоду 2013 року.