На світовому ринку алюмінію спостерігається дефіцит
За даними, наданими World Bureau of Metal Statistics, у першій половині поточного року дефіцит алюмінію на світовому ринку досяг позначки 393 тисяч тонн, тоді як у 2013 році обсяг світового дефіциту склав 1,057 млн тонн. При цьому виплавка алюмінію минулого місяця цього року зменшилася на 28 тисяч тонн щодо липня 2013 року, обсяги ж випущеного металу у світовому масштабі за звітний період становили 2,071 млн. тонн. Кількість легкого металу, що виробляється у світових масштабах, збільшилася на 61 тис. тонн щодо результатів минулого місяця. Щодо вартості алюмінію в 2015 році, то на думку фахівців компанії Danske Bank вона зросте до позначки 2175 USD за тонну, збільшившись щодо поточного року на 200 USD за тонну. Загалом за перше півріччя 2014 року світове виробництво алюмінію збільшилось на 715 тисяч тонн щодо такого ж періоду минулого року, при цьому за 6 місяців рівень споживання металу зріс на 1,510 млн. тонн.
Поступово знижується рівень складських запасів алюмінію — за червень він знизився на 142 тис. тонн, досягнувши кінця серпня позначки 7,159 млн. тонн. Ця кількість у перерахунку відповідає 56 дням стабільного продажу. При цьому кількість алюмінію, що зберігається на складах виробників, зросла на 116 тисяч тонн, а рівень біржових запасів щодо грудня минулого року знизився на 108 тисяч тонн. Вартість легкого металу на Лондонській біржі з терміном поставки три місяці наприкінці серпня зросла на 1,8%, склавши 2,100 тис. USD за тонну, досягнувши максимальної позначки, починаючи з кінця лютого минулого року.
Значне впливом геть зростання вартості алюмінію надали статистичні дані, отримані США і які вказують на рекордне збільшення обсягів замовлень товарів тривалого користування. Не менший вплив зробило і повідомлення з боку «Alcoa», в якому провідний американський виробник легкого металу повідомив про ліквідацію італійського виробництва.
Липневі показники у США обсягу замовлень товарів тривалого користування збільшились на 22,6% щодо червня 2014 року, що стало черговим рекордом – раніше аналітики розраховували на 8% збільшення. Основним фактором, що вплинув на збільшення обсягів замовлень, є замовлення на авіатранспорт, рівень яких зріс на 318%. Такий стрибок став можливим завдяки міжнародному авіасалону, який пройшов у липні поточного року у Фарнборо, Великобританія.