На Лермонтовському ГЗК знову розпочалися виробничі роботи
Проблеми на Лермонтовському гірничо-збагачувальному комбінаті почалися ще 2003-го. Торкалися вони видобутку руди та подальшим збутом. У результаті у вересні 2008 року на Лермонтовському родовищі роботи зупинилися. У 2009 році підприємство було взято в п'ятирічну оренду. Орендарем виступило крайове ДУП «Примтеплоенерго». Орендна плата була настільки висока. Щоб відновити виробничий процес було створено філію. Ним виступив Лермонтовський гірничо-збагачувальний комбінат. Зареєстровано його було у червні 2013 року. Офіційно він почав називатися ТОВ «Лермонтовський ГЗК».
Засновник підприємства лише один — ДУП «Примтеплоенерго». У жовтні 2016 року була виснажена ресурсна база комбінату. Це знову призвело до припинення виробничого процесу. Робітникам надали відпустку, зберігши частину заробітної плати. При цьому вони поінформували про можливі майбутні скорочення. Лише у червні 2017 року комбінат знову розпочав видобуток. Це стало можливим завдяки отриманню першого траншу субсидій. Їх надав крайовий бюджет. У листопаді минулого року знову розпочалися основні виробничі роботи.
Пізніше у 2017 році підприємству надали ще одну субсидію. Розмір її становив 250 млн. рублів. Завдяки їй підприємство мало відновити виробничу діяльність. Також вона була спрямована на модернізацію обладнання. Після завершення цих заходів комбінат запрацював з новою силою. У результаті минулого року вже було випущено 73 тонни вольфрамового концентрату. На внутрішньому ринку продукція підприємства відвоювала 35% всього обсягу. За поточний рік споживачам уже було поставлено 51 тонну.