• +38 (056) 790-91-90
    +38 (056) 790-91-90
  • +49 (30) 217-888-05

Властивості та дефекти жароміцної сталі

Властивості та дефекти жароміцної сталі

Вас цікавлять властивості та дефекти жароміцної сталі? Постачальник Авглоб пропонує купити нержавіючу сталь за вигідною ціною. Гарантуємо своєчасну доставку продукції за будь-якою вказаною адресою. Постійні клієнти можуть скористатися знижками. Ціна найкраща у цьому сегменті.

Технічна характеристика

Жаростійкі марки повинні бути і жароміцними, тобто протистояти за високої температури руйнування та повзучості. У жароміцних сталях зміцнюючою фазою поряд з карбідами хрому є карбіди ванадію, молібдену, вольфраму та інших елементів, а також інтерметалідні. Добавка до розплаву тугоплавких елементів — молібдену, вольфраму, ніобію, танталу має стабілізуючу дію, оскільки ці елементи підвищують температуру рекристалізації та послаблюють дифузійні процеси.

Феритна сталь

Сталь феритного класу досі використовувалася лише як жаростійка. Однак останнім часом розробили та успішно впроваджують і жароміцні феритні сталі, наприклад марка 12Х2МВ8ФБ (ЕП503), зміцнену частинками інтерметалідної фази FeW. Постачальник Авглоб пропонує купити жароміцний металопрокат за вигідною ціною. Ціна найкраща у даному сегменті прокату.

Аустенітна сталь

Значно вища жароміцність властива аустенітним сталям. Широко застосовують легування 12-20% Сr і 7-30% Ni/ Нікель сам по собі відноситься до корозійностійких металів і підвищує корозійну стійкість сталей у розчинах солей, лугів та слабких кислот. 20-30% нікелю підвищує жароміцність залізохромистих сплавів. У зв'язку з високою вартістю нікелю в деяких жароміцних сталях його частково або повністю замінюють іншим елементом марганцем. Для отримання високої жароміцності рекомендуються присадки вуглецю з ванадієм, молібденом, вольфрамом, ніобієм та азотом.

Міжкристалітна корозія

Хромонікелеві, хромонікельмарганцеві та хромомарганцеві жароміцні марки добре протистоять загальної корозії, але чутливі до міжкристалітної корозії, особливо після повільного охолодження в інтервалі температур 500-850°С. Пояснюється це виділенням карбідів хрому, що розташовуються за межами зерна. У розчинах електролітів карбіди утворюють із збідненими вуглецем ділянками зерна гальванічні пари. В результаті структурної неоднорідності кордону зерен піддаються сильнішому корозійному роз'їданню.

Інтеркристалітна корозія

Аустенітні марки стають нечутливими до інтеркристалітної корозії, якщо вміст вуглецю в розчині менший за межу його розчинності в аустеніті при кімнатній температурі, тобто менше 0,02-0,03%. Виробництво жароміцних сталей з таким вмістом вуглецю в дугових електропечах важко. Тому при виплавці корозійностійких аустенітних сталей верхню межу вмісту вуглецю встановлюють зазвичай на рівні 0,08-0,12%, а подальше зниження концентрації вуглецю в розчині здійснюється присадками сильних карбідоутворюючих елементів - титану або ніобію.

Обдирка

Високий вміст хрому і титану в сталях такого типу обумовлює інтенсивне окиснення металу при розливанні з утворенням у виливниці на поверхні металу скоринки, багатої на оксиди і нітриди титану. Завороти скоринки при наповненні виливниці призводять до численних дефектів поверхні злитка жароміцної сталі, які змушують піддавати злиток суцільному обдирку на глибину 10-20 мм.

Постачання, ціна

Вас цікавлять властивості та дефекти жароміцної сталі? Постачальник Авглоб пропонує купити нержавіючу сталь за доступною ціною. Ціна формується виходячи з європейських стандартів виробництва. Постачальник Авглоб пропонує купити нержавіючий прокат за оптимальною ціною оптом або в роздріб.