«Норільський нікель»: ліцензію продовжено на рік
На один рік — до кінця грудня 2014 р. — було продовжено ліцензію на геологічні роботи на Масловській ділянці в Красноярському краї, надану Федеральним агентством з надрокористування «Норнікелю».
Цю ліцензію на вивчення платино-мідно-нікелевих руд ГМК отримала ще 2006 р. Запаси цінних металів становлять 12,47 мільйонів унцій платини, 35,46 мільйонів унцій паладію, 1,12 мільйонів тонн міді, 1,3 мільйона унцій золота, 728 тисяч тонн нікелю, 34 тисяч тонн кобальту.
Вартість розробки даного родовища складає 2 млрд USD. Володимир Потанін, який є генеральним директором «Норільського нікелю», ще восени повідомив про те, що ГМК до участі в даному проекті були запрошені BHP Billiton і Rio Tinto, також на участь претендувала компанія «Російська платина».
Компанія «Норнікель», безсумнівно, найбільший виробник паладію та нікелю, один з провідних виробників міді, кобальту, платини та родію, а також виробник золота, іридію, селену, срібла, осмію, телуру та рутенію.
Щодо основної політики збуту, то компанія дотримується правила постачати весь обсяг отриманого металу безпосередньо споживачам, причому нікель не планується зберігати на складах компанії, враховуючи його невисоку ринкову вартість. За словами Потаніна, ця політика необхідна з метою виключення будь-якої спекулятивної діяльності трейдерів щодо продукції «Норільського нікелю». Як стверджує гендиректор, близько 85% металу йде за довгостроковими контрактами, і зовсім невелика частина йде на спотові контракти. Але навіть у найменших контрактах «Норнікель» намагається визначати кінцевий пункт призначення металу, щоб мати можливість простежувати маркетологічну ринкову ситуацію.
Враховуючи підсумки 2013 року, «Норнікель» планує знизити виробництво нікелю в середньому на 23,8 відсотка, платини на 8,3 відсотка, міді на 1,6 відсотка, паладію на 5,7 відсотка.
Загалом загальне виробництво нікелю в 2013 році перевищило попит практично на 150 тисяч тонн, про що свідчать дані, отримані Міжнародною дослідною групою з нікелю, INSG, членами якої є країни, які займаються як виробництвом і торгівлею, так і споживанням нікелю. У порівнянні з 2012 роком, коли профіцит становив 65 тисяч тонн, надлишок нікелю збільшився практично в 2,3 рази.