Зростає виробництво титану
На даний момент у країні модернізуються різні галузі промисловості. Зростає виробництво та експорт товару та у галузі металургії. Особливо суттєвим виявилося зростання виробництва титану. В Україні є великі родовища руд, що містять титан. За одинадцять місяців цього року в країні збільшено експорт руд, що містять титан, а також концентрату майже до 326 тисяч тонн, а це становить понад 41 відсоток зростання порівняно з 2012 роком. Повідомляється, що експорт зріс майже до 103 мільйонів доларів, що становить понад 28 відсотків. Більшість експорту було спрямовано Російську Федерацію (майже третину продукції), КНР і Великобританію.
За цей час країна імпортувала трохи більше 20 тисяч тонн руд та концентрату титану. Імпорт упав майже до 4 мільйонів доларів, тобто на 43,6 відсотка. А майже 94 відсотки імпорту було поставлено з Єгипту. У період із травня по серпень, а також у жовтні 2013 року імпорт титану не здійснювався. Незначна частина імпорту припала і на листопад. Інформація для порівняння: минулого року в країні було збільшено експорт руд, що містять титан, а також концентрату майже на третину порівняно з 2011 роком. Це дорівнювало більш ніж 266 тисяч тонн. Зауважимо, що минулого року Україна імпортувала понад 30 тисяч тонн руд та концентрату, що становило більш ніж утричі більшу кількість порівняно з 2011 роком. Якщо враховувати грошове вираження імпорту, він зріс майже вп'ятеро.
Нині в Україні титанові руди видобувають у Дніпропетровській та Житомирській областях. Експерти прогнозують, що загальносвітовий ринок виробництва титану зросте на 6% до 2015 року, а виробництво діоксиду титану до цього періоду — до семи мільйонів тонн. Таким чином, зростання виробництва цих продуктів зросте до 140 тисяч тонн на рік. Отже, потрібно близько 200 тисяч тонн титанової губки на рік.
Титановмісні руди є природним джерелом титану. Даний метал має невелику вагу. Проте його міцність дуже висока. Недаремно титан використовується в авіаційній, космічній, військовій, будівельній та інших галузях виробництва. Найбільші титанові родовища, крім України, є в Китаї, в Росії, в Норвегії, в Південноафриканській республіці, в Японії, в Австралії, в Індії, на Шрі-Ланці, в Бразилії, в Південній Кореї та Казахстані.