Україна: показники зросли, проте планових результатів не отримано
Підбиваючи підсумки 2013 року, що минув, можна з упевненістю констатувати, що Україна продовжує збільшувати потужності з виробництва сталі, особливо якщо порівнювати дані 2013 року, отримані від «Металургпрому», з роком 2012. Нагадаємо, що рік тому виробництво сталі було скорочено на 7%, виплавка чавуну впало на 1%, металопрокат знизився на 9%.
Втім, запланованих результатів так і не було досягнуто: приріст у сталеливарній промисловості очікувався у 6%, виплавка чавуну мала збільшитися на 5%, збільшення металопрокату у 2013 році мало становити 6,5%. Основними причинами, з яких не було досягнуто очікуваних показників, є як застаріле обладнання та небажання керівників виробляти його модернізацію, так і залежність України від експорту разом із нестабільним внутрішнім ринком.
Тим не менш, виплавка сталі збільшилася на 1% і склала 32 млн.684 тисячі тонн, виплавка чавуну зросла на 2% і становить 29 млн. 111 тисяч тонн, що до металопрокату, то його кількість залишилася на колишньому рівні і склала 29 млн. 38 тисяч тонн.
«Азовсталь», маріупольський металургійний комбінат, який є одним із найбільших підприємств України, у 2013 році зміг освоїти та впровадити у виробництво як мінімум 40 абсолютно нових видів прокату; подібне збільшення продукції відбулося за рахунок опрацювання нових марок. «Азовсталь» є одним із трійки лідерів України з виплавки чавуну, виробництва сталі та металопрокату, підприємство здатне виробляти на рік до 6,2 мільйонів тонн сталі, 5,7 мільйонів тонн чавуну. У 2013 році вперше в Україні «Азовсталлю» було прокатано штрипс (сталева смуга, що використовується для виробництва труб) для замовників із Франції, також були виготовлені штрипси для Індії. Були зроблені відвантаження сталі для Саудівської Аравії та Туреччини, для Польщі зроблено сталь для мостобудування.
Також можна відзначити «Запоріжсталь», металургійний комбінат, який лише у 2013 році зміг встановити 224 рекорди за основними показниками. Підбивши річні підсумки, можна сміливо говорити про те, що виробництво стали збільшено на 0,9%, виплавка чавуну зросла на 0,8%, а річний прокат збільшився на 2,4%.
Щодо 2014 року, то державне підприємство «Укрпромзовнішекспертиза» вже виставило свій прогноз, відповідно до якого металургійні підприємства України мають збільшити виробництво сталі на 2,7 відсотка від обсягів 2013 року, що у цифрах становить близько 34 млн.200 тисяч тонн.