Мідь: ціни продовжують падати
Вартість міді продовжує знижуватися, що завдає чимало неприємностей виробникам червоного металу, у яких при виплавці витрати досить високі. Ситуація досить складна, адже вперше за останні десять років виробники змушені обирати між зниженням продуктивності та роботою собі на збиток. Споживання міді знизилося і в Китаї, адже саме він займає лідируючу позицію щодо використання металу.
Як стверджують аналітики, виробники, що видобувають близько 10% від всесвітнього обсягу міді, на даний момент перебувають у збитку, а витрати на виплавку однієї тонни червоного металу становлять близько 6613 USD. Представник консалтингової аналітичної компанії CRU говорить про те, що подібна ситуація востаннє виникала десять років тому. У той період вартість однієї тонни міді становила 3000 USD, а різке збільшення вартості продукції в 2003 році, пов'язане із сировинним бумом, зробило виплавку червоного металу досить прибутковим навіть для малих компаній, у яких раніше були проблеми з рентабельністю.
На сьогоднішній день лідери прокату, до яких відносяться Freeport-McMoRan, Codelco, BHP Billiton та Glencore Xstrata, постраждали меншою мірою, оскільки їх витрати на виробництво однієї тонни міді становлять менше 5000 USD і корпорації мають запас ліквідності. Проте прогнози не відрізняються оптимізмом — Goldman Sachs дає найбільш несприятливі дані, очікуючи на зменшення вартості металу в 2014 році до 6000 USD за тонну.
Тим часом, попит на мідь продовжує зростати — як запевняють аналітики, порівняно з минулим роком показники збільшаться на 3,8%. Очікується, що попит на мідь у 2014 році досягне 21,4 мільйона тонн, відповідно збільшиться і виплавка металу, досягнувши позначки 21,5 мільйона тонн, що вище за попередні показники на 3,7%.
Дещо раніше аналітики висловлювали припущення, що вартість металу в черговий раз буде знижена після оновлення 4-річного мінімуму. Як зазначили в Barclays, даючи відсилання до технічних індикаторів, зниження ціни на червоний метал нижче за відмітку 6375 USD за тонну дозволяє зробити припущення про наступний орієнтир для міді — 6040 USD за тонну, що дорівнює мінімумам 2010 року. Водночас представники аналітичних агентств припускають, що вартість навряд чи знизиться нижче за відмітку 6000 USD за тонну не лише в короткостроковій перспективі, а й наступного року.